MENÜ

Turgay Demirel FIBA'da aday

TBF Yönetim Kurulu bugün yaptığı toplantıda TBF Başkanı Turgay Demirel'in "FIBA Avrupa Başkan Adayı" olması kararı aldı. FIBA Avrupa Başkanı, 15-16 Mayıs'taki FIBA Avrupa Genel Kurulu'nda seçilecek.

07 Mart 2010, Pazar 04:30 Son Güncelleme:
- A +
Turgay Demirel FIBA'da aday

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, kariyerinde yeni bir sayfa açarak FIBA Avrupa Başkanlığı'na aday oldu. Turgay Demirel, FIBA Avrupa Başkan Adaylığı'nı son müracaat tarihinden yaklaşık 10 gün önce resmen açıkladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün yaptığı toplantısında 2006 yılından beri FIBA Avrupa Başkan Yardımcısı olan Turgay Demirel'in "FIBA Avrupa Başkan Adayı" olması kararı aldı. Turgay Demirel, önümüzdeki hafta sonu Münih'te yapılacak FIBA Avrupa Yönetim Kurulu öncesi adaylığını resmen açıklayan bir yazıyı, FIBA Avrupa'daki 50 ülke federasyonu başkan ve yetkililerine gönderecek. Turgay Demirel, 1994 yılından beri FIBA Yönetim Kurulu'nda bir çok üst düzey görevi yürütüyor.

FIBA Avrupa Başkan Adayları'nın müracaat formlarını 16 Mart 2010 tarihine kadar doldurup FIBA'ya bildirmeleri gerekiyor. FIBA Avrupa Genel Kurulu, 15-16 Mayıs 2010 tarihleri arasında Almanya'nın Münih kentinde yapılacak ve FIBA Avrupa Başkanı seçilecek.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...