TUR'da ilk zafer Richeze'nin

54.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun ilk ayağı Konya - Konya etabını 3 saat 29 dakika 14 saniyelik derecesiyle Quick Step Floors takımından Maximiliano Ariel Richeze kazandı. Geçtiğimiz yılın Türkiye Güzellikleri galibi Onur Balkan da bu yıl kaldığı yerden devam ederek beyaz mayoyu kimseye kaptırmadı.

09 Ekim 2018, Salı 14:44 Son Güncelleme:
- A +
TUR'da ilk zafer Richeze'nin

Bu yıl 54'üncüsü düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Konya - Konya etabıyla başladı. 6 etaplık yarışın 150 km'lik ilk ayağını, Quick - Step Floors takımından Arjantinli bisikletçi, Maximiliano Ariel Richeze kazandı. Tecrübeli bisikletçi etabı 3 saat 29 dakika 14 saniyede tamamlarken, geçen yıl 4 etap kazanan Bora Hansgröhe sporcusu Sam Bennett ikinci, Jean Pierre Drucker de üçüncü oldu. Etap galibi Richeze, aynı zamanda genel klasman ve sprint mayolarının da sahibi oldu.


Onur Balkan kaldığı yerden...

Geçtiğimiz yılın Türkiye Güzellikleri Klasmanı galibi Onur Balkan, bu sene de TUR'a kaldığı yerden devam etti. Milli sporcu, ilk etaptaki Türkiye Güzellikleri Prim kapısından ilk geçen sporcu oldu ve beyaz mayoyu kimseye kaptırmadı. 

Batuhan Özdemir - KONYA

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...