"TransAnatolia Ralli Raid" İzmir’de başladı

Anadolu’da 19 ilden oluşan parkura sahip TransAnatolia Ralli Raid yarışının sembolik startı, İzmir Gündoğdu Meydanı’nda verildi.

04 Ağustos 2018, Cumartesi 22:49
- A +
'TransAnatolia Ralli Raid' İzmir’de başladı

Anadolu’da 19 ilden oluşan parkura sahip TransAnatolia Ralli Raid yarışının sembolik startı, İzmir Gündoğdu Meydanı’nda verildi. Bu yıl 8’incisi düzenlenen TransAnatolia Ralli Raid için Gündoğdu Meydanı’nda kurulan platformda tören düzenlendi.

Motosiklet, 4x4, ATV ve kamyon kategorilerindeki yarışçıların sembolik start aldığı etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Türkiye’nin tarihi ve turistik bölgelerinde toprak, çamur ve su geçişlerinden oluşan zorlu parkurlarda devam edecek ralli, 11 Ağustos’ta Efes Örenyeri’nde sona erecek.

Ralli kapsamında yarışçılar, Simav Gölcük Yaylası, Frig Vadisi, Gerdekkaya, Pessinus ve Gordion Antik Kentleri, Haymana, Tuz Gölü, Güzelyurt Yüksek Kilise, Soğanlı Vadisi, Aladağlar, Bolkar Dağları, Konya, Karaman, Beyşehir Gölü, Köprülü Kanyon, Salda Gölü ve Pamukkale’yi geçerek 2 bin 850 kilometrelik parkuru tamamlamaya çalışacak.

Ralliye 12 İtalyan, 2 İspanyol, 2 İngiliz ve 1 de Hollandalı pilot olmak üzere 17 yabancı yarışmacının katıldığı belirtildi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...