Trabzonspor'da gençlerin serüveni

Başkan Ahmet Ağaoğlu, Galatasaray maçının ardından “17-18 yaşındaki çocuklarımız katledildi. Bu çocuklar kolay yetişmiyor” demişti. FANATİK, bu sözlerden yola çıkarak Trabzonspor’da altyapı oyuncularının serüvenine ulaştı. İşte detaylar... Serhat Demirtaş / FANATİK

13 Şubat 2019, Çarşamba 06:00 Son Güncelleme:
- A +
Trabzonspor'da gençlerin serüveni

Büyük yatırım yapıldı

Başkanlık koltuğuna Ahmet Ağaoğlu’nun oturmasının ardından Trabzonspor altyapısı adeta yeniden oluşturuldu. Fırtına’nın patronu, futbolcu madenine, bu zamana kadar yapılmayan büyük bir yatırım yaptı. İlk olarak antrenman tesisleri yenilenmeye alındı. Bu yatırımın ardından altyapı komitesi planlı çalışmaya ve genç oyuncularla daha da yakından ilgilenmeye başladı.

Trabzonspor'da gençlerin serüveni

Sürekli yakın takip

Fırtına’nın patronu, önceki yönetimlere göre altyapı konusunda oldukça farklı bir yol izliyor. Ahmet Ağaoğlu, her hafta en az bir altyapı takımının idmanını izlerken, teknik direktör Ünal Karaman da en az 2 antrenmanı yerinden takip ediyor. Hüseyin Çimşir başta olmak üzere Karaman’ın yardımcıları ise altyapı hocaları ile sürekli iletişim halinde bulunuyor.

Trabzonspor'da gençlerin serüveni

Kontenjan kriteri yok

Fırtına’nın altyapısında A takım için hedef futbolcu sayısı konulmuyor. Bir senede üst yapıya 5 oyuncu birden çıkabilirken, hiçbir isim de A takım düzeyinde yeterli görülmeyebiliyor. Böylece tam anlamıyla A takıma hazır olan isimler sezon başı kamplarında yer alıyor.

Trabzonspor'da gençlerin serüveni

Kolej kurulacak

Bordo-Mavili yönetimin yakın zamandaki en büyük projesi ise Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nin yakınına bir Trabzonspor Koleji kurmak. Bu projenin gerçekleşmesi durumunda, tüm futbolcular bir arada kalacak ve takım içerisindeki ailemi ortamı her geçen gün artacak. Böylece, birbirini yakından tanıyan isimler, A takımda yabancılık çekmeyecek.

Trabzonspor'da gençlerin serüveni

Hem eğitim hem futbol

Altyapıdaki gençler sadece iyi bir futbolcu değil, iyi bir birey olarak yetiştirilmeye çalışılıyor. Çocukları hem eğitime hem de futbola kazandırmaya uğraşan Bordo-Mavililer, özellikle üniversite çağındaki gençleri sınava hazırlamak adına onlara özel öğretmen dahi tutuyor.

Sıradaki haber yükleniyor...