Trabzonspor'da Burak Yılmaz'ın kader haftası

Trabzonspor'da 850 bin Euro’luk alacağı nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuran Burak Yılmaz’ın geleceği birkaç gün içerisinde belli olacak. En kısa zamanda bir araya gelerek konuyu masaya yatıracak olan Bordo-Mavili yönetimin, golcü oyuncuyu kadro dışı bırakması bekleniyor.

09 Eylül 2018, Pazar 06:00 Son Güncelleme:
- A +
Trabzonspor'da Burak Yılmaz'ın kader haftası

Önceki gün Burak Yılmaz’ın Trabzonspor’dan 850 bin Euro’luk (6.2 milyon TL) alacağını Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) aracılığıyla tahsilini istediği ortaya çıkmış ve büyük bir kriz yaşanmıştı. Bu durum sonrasında Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, “Biz de yeni öğrendik. Henüz konuyla ilgili olarak kendisiyle konuşmadık. Milli maçın ardından karar vereceğiz” demişti.

Türkiye- Rusya maçını tribünden takip eden Başkan Ahmet Ağaoğlu ise karşılaşma sonrasında Burak Yılmaz’a tepki gösterdi.

‘Beni çok üzdü’

33 yaşındaki futbolcunun hareketinin hoş olmadığını belirten Ağaoğlu, “Bu yönetim ile görüşülebilecek bir durum. Şöyle düşünüyorlar galiba; ihtarnameyi çekersek bu parayı alırız. Ödenecek para varsa o para ödenir ihtarname çekmeye gerek yok. Burak beni çok özdü. Geçen sene 4 milyon 100 bin Euro (30.2 milyon TL) civarından bir para ödedik. Onu ödeyen kulüp 850 bin Euro’yu da öder. Farklı şeyler düşünmek istemiyorum” ifadelerini kullandı.

Son karar Ağaoğlu’nda

Bu gelişmelerin ardından Bordo-Mavili yönetimin birkaç gün içerisinde toplanacağı ve bu konuyu masaya yatıracağı öğrenildi. Ancak yönetimdeki önemli isimlerin şimdiden yıldız oyuncunun kadro dışı kalması ve kaptanlığının elinden alınması şeklinde görüş belirttiği de gelen haberler arasında.

Teknik direktör Ünal Karaman’ın da fikrini alacak olan Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun Burak’la ilgili son kararı vermesi ve krize nokta koyması bekleniyor.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...