MENÜ

SON DAKİKA | Trabzonspor, Sörloth'un ayrılığını KAP'a bildirdi

Son dakika haberi... Trabzonspor, 2019-20 sezonu öncesinde Crystal Palace'tan iki yıllığına kiraladığı Norveçli golcüsü Alexander Sörloth'un, Alman ekibi Leipzig'e transferini KAP'a (Kamu Aydınlatma Platformu) bildirdi. Sörloth'un kiralık sözleşmesini fesheden Trabzonspor; Leipzig'den fesih bedeli olarak 20 milyon Euro alınacağını açıklarken, "Bu transfer dolayısı ile elde edilecek gelirler, Alexander Sorloth'un bonservisini elinde bulunduran Crystal Palace kulübü ile yarı yarıya paylaşılacaktır" denildi.

SON DAKİKA | Trabzonspor, Sörloth'un ayrılığını KAP'a bildirdi

Son dakika haberi... Trabzonspor, 2019-20 sezonu öncesinde Crystal Palace'tan iki yıllığına kiraladığı Norveçli golcüsü Alexander Sörloth'un, Alman ekibi Leipzig'e transferini KAP'a (Kamu Aydınlatma Platformu) bildirdi. Sörloth'un kiralık sözleşmesini fesheden Trabzonspor, Leipzig'den fesih bedeli olarak 20 milyon Euro alınacağını açıklarken, "Bu transfer dolayısı ile elde edilecek gelirler, Alexander Sorloth'un bonservisini elinde bulunduran Crystal Palace kulübü ile yarı yarıya paylaşılacaktır" denildi.

Haberin Devamı

İşte KAP'a yapılan açıklama:

"Bonservisi Crystal Palace kulübünde olan, kulübümüzle kiralık sözleşmesi bulunan futbolcumuz Alexander Sorloth'un, RB Leipzig kulübüne transfer olabilmesi için yapılan görüşmeler neticesinde Crystal Palace ve RB Leipzig kulüpleri ile anlaşma sağlanmıştır.

Anlaşmaya göre; RB Leipzig Kulübü, Kulübümüze, Alexander Sorloth ile olan 31.05.2021 bitiş tarihli sözleşmemizin erken feshi karşılığında aşağıdaki ödemeleri yapacaktır.

1-Sözleşme fesih bedeli olarak 20.000.000.-EUR ödenecektir.

2-Futbolcunun maç oynama sayısına göre toplamda 2.000.000.-EUR bonus ödenecektir.

3-Futbolcunun başka bir kulübe transferi halinde, bu transfer dolayısıyla katlanılan maliyetler sonrası kalan transfer karının %20 si kulübümüze ödenecektir.

Haberin Devamı

4-Futbolcunun ileriki dönemlerde Türkiye'ye transferi söz konusu olması durumunda kulübümüz öncelikle alma hakkına sahip olacaktır.

Bu transfer dolayısı ile elde edilecek gelirler, Alexander Sorloth'un bonservisini elinde bulunduran Crystal Palace kulübü ile yarı yarıya paylaşılacaktır."

SON DAKİKA | Trabzonspor, Sörlothun ayrılığını KAPa bildirdi

YORUM YAZ