MENÜ

Trabzonspor haberi... Abdullah Avcı: Yolumuza devam edeceğiz

Trabzonspor Süper Lig'in 27'nci haftasında sahasında konuk ettiği Fenerbahçe'ye 1-0 mağlup oldu. Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, beraberlik gibi duran maçı en iyi hissettikleri anda, basit bir hatayla kaybettiklerini belirterek, "Dengeli, berabere bitebilecek bir oyunu kaybettik. Bunun üzüntüsü var" dedi.

01 Mart 2021, Pazartesi 00:14 Son Güncelleme:
- A +

Maçın başında, özellikle 30 dakikalık bölümde Fenerbahçe'ye baskı yapmayı planladıklarını anlatan Abdullah Avcı, bu baskıyı doğru zamanda beraber yapamadıklarından dolayı sarı-lacivertlilerin teknik kapasiteleri yüksek oyuncularıyla çabuk kırdığını söyledi. Özellikle 35-45'inci dakikalar arası toparlanmayı çabuk yaptıklarını kaydeden Avcı, "İkinci yarı itibarıyla da gole kadar olan bölümde de oyunda belki de en iyi oynadığımız, en iyi hissettiğimiz anda basit bir top kaybı ile geçişten yediğimiz gol var. Oyunda aslında her şey dengeliydi, belki beraberlikti." dedi.

Fenerbahçe'nin kendilerinden 1-2 pozisyona daha fazla girdiğini söyleyen Abdullah Avcı, "Uğurcan onları kurtardı. Son bölümde sistemde değişiklik yapıp biz de ceza sahası içinde birtakım kaotik ortamdan pozisyonlar çıkarmaya çalıştık, direkten dönen vardı. Beraberlik gibi duran maçı en iyi hissettiğimiz anda, basit bir hatayla kaybettik. Rakibi tebrik ediyoruz. Biz bu zamana kadar kazanarak geldik. Yine oyunu geliştirmeye, kazanma alışkanlığını tekrar kazanmaya çalışacağız. Kazandığımızda nasıl dersler çıkarıyorsak kaybettiğimizde de dersler çıkararak, daha iyi geliştirerek yolumuza devam edeceğiz. Dengeli, berabere bitebilecek bir oyunu kaybettik. Bunun üzüntüsü var" dedi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...