'Trabzon başkadır'

Asbaşkan Hacısalihoğlu, “Trabzonspor, diğerlerinden çok farklı bir camia. Dünyada sadece biz ve İtalya'da Napoli'nin tamamı, o şehrin takımını tutuyor” diye konuştu.

06 Ekim 2009, Salı 04:30
- A +
'Trabzon başkadır'

Trabzonspor’da Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, son dönemde yaşananları FANATİK’e anlattı. Hacılasihoğlu, teknik direktör Hugo Broos’la yolları ayırmanın söz konusu olmadığını ifade ederken, Galatasaray maçıyla birlikte tekrar çıkışa geçeceklerini söyledi. İşte samimi açıklamalarıyla Hacısalihoğlu;  

‘Burası çok farklı’
“Trabzonspor’da bu sezona baktığımızda istediğimiz saha içi sonuçlarını alamadığımızı görüyoruz. Bundan tabii ki kimse mutlu değil. Ancak lig çok uzun bir maraton. Kapanmayacak puan farkı yoktur ve Trabzon’un hedefi ligi zirvede bitirmektir. Bizim ne yaptığımız ve rakiplerin yapacakları çok önemli. Takımda şu an hoca değişikliği diye bir şey yok. Hugo Broos iyi bir hoca ve henüz Türkiye’yi iyi tanımıyor. Özellikle de Trabzon, diğerlerinden çok daha farklı bir camia. Bizde biraz sabırsızlık var. İlerleyen dönemde şartların oluşması halinde, kendisiyle uzun yıllar çalışmak ister.”

‘Biraz zaman gerek’
“Gaziantep ve Gençlerbirliği maçında sayısız gol fırsatından yararlanamadık. Buna hem şanssızlık hem de beceriksizlik diyebiliriz. Trabzon’da Türkiye Ligi’nin en iyi iki golcüsü Umut Bulut ve Gökhan Ünal var. Türkiye liglerinde bu iki ismin neler yaptıkları ve kariyerleri ortada. Birkaç maçın ardından onları eleştirmek yanlış. Bazı şeyler için zaman gerek. 23 kişilik kadroda bazıları oynamayabilir, bu hocanın kararıdır.”

‘Kontrolsüz güç olmaz’
“Galatasaray maçı bizim için çok önemli. Kazanır ya da bu maçtan puan alırsak, bize pozitif yansıması büyük olur. Yıllardır Trabzonspor, Anadolu’yu üç büyüklere karşı en iyi temsil eden takım konumunda. Taraftarlarımızın biraz daha sakin olmasını istiyoruz. Kontrolsüz güç, güç değildir. Dünyada sadece Napoli ve Trabzon kentlerinde yaşananlar, kendi memleketlerinin takımını tutuyorlar.”

M.Çağrı Davran

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...