Torku'nun gençleri Tour of Mersin'de parladı

Tour Of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu'nda Torku Şekerspor’un genç sporcuları önemli bir başarı elde ederek, iki etap derecesi elde etti.

30 Nisan 2019, Salı 12:49 Son Güncelleme:
- A +
Torku'nun gençleri Tour of Mersin'de parladı

Türkiye’de bisiklet sporunun öncü kulüplerinden olan Torku Şekerspor, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen Tour Of Mersin Uluslararası Bisiklet Turunda elde ettiği başarılarla adından söz ettirdi. Sadettin Kızıl yönetimindeki Torku Şekerspor, turnuvaya 5 sporcu ile katıldı ve 3. Etap Tarsus - Çamlıyayla Altın Kapısında Halil Dilek birinci, Ahmet Örencik de ikinci oldu. Ayrıca Anamur - Yanışlı etabındaki Altın Kapısında ise Torku Şekerspor’dan Halil İbrahim Dilek 3. oldu.

Torku Şekerspor, Alanya Grand Prix’i ile Antalya Turuna da katıldı

Mezopotamya Bisiklet Turuna da yine 5 sporcu ile katılacak olan Torku Şekerspor’un Antrenörü Sadettin Kızıl, çok genç bir takıma sahip olduklarını ifade ederek, önlerindeki süreçte deneyimi artan sporcularla Torku Şekerspor’un adından söz ettirecek başarılara imza atacağını belirtti.

25. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’a bisiklet sporuna verdiği destek için teşekkür eden Kızıl, Torku Şekerspor’un, Türkiye’nin en köklü bisiklet kulüplerinden biri olduğunu kaydetti.

İHA

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...