Toprak Razgatlıoğlu, Superbike (WSBK) dönüşünü podyumla yaptı

Türk motosikletinin en önemli temsilcilerinden biri olan Toprak Razgatlıoğlu, yeni takımı PATA Yamaha ile 2020 sezonuna kaldığı yerden devam ediyor. Dünya Superbike Şampiyonası’nda mücadele eden Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, 5 ay aradan sonra İspanya’da yeniden başlayan sezonda üçüncü olarak podyuma çıktı. Verilen arada kendisini hazır tuttuğunu belirten Razgatlıoğlu “Bunun artısını da Jerez’de gördük. Yeniden ritim tutturmak tabii ki kolay değil. Ama tam da beklediğimiz gibi bir geri dönüş yaptık.” dedi. İspanya’daki ikinci yarış yarın TSİ 15.00’te koşulacak.

01 Ağustos 2020, Cumartesi 19:11 Son Güncelleme:
- A +
Toprak Razgatlıoğlu, Superbike (WSBK) dönüşünü podyumla yaptı

Türkiye’nin yetiştirdiği en yetenekli motosiklet sporcularından biri olan Toprak Razgatlıoğlu, yeni takımı PATA Yamaha ile İspanya’da podyuma çıktı. Verilen 5 aylık aranın ardından yeniden başlayan 2020 Dünya Superbike Şampiyonası’nın ikinci durak noktası olan Jerez’de piste çıkan Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, zorlu bir mücadelenin ardından damalı bayrağın altından geçen üçüncü pilot olarak podyuma çıkmayı başardı. 

Yarışa 5. cepten başlayan Toprak Razgatlıoğlu, güçlü bir sürüş sergileyerek yarışı 3. Sırada tamamladı. Bu sonuçla Toprak Razgatlıoğlu, pilotlar sıralamasında 50 puanla 4. sırada yer aldı. Dünya Superbike Şampiyonası İspanya GP’nin ikinci yarışı yarın TSİ 15.00’te yine Jerez’de koşulacak.

Toprak Razgatlıoğlu “Hayalimiz. 2020 Dünya Superbike Şampiyonu olmak”

5 ay süren yarış dönemde kendisini hep hazır tutmaya çalıştığını dile getire Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu “Bu çalışmaların karşılığını da podyumla aldık. Bu kadar uzun süreden sonra yeniden ritim tutturmak herkes için çok zor. O sebeple geri dönüş yarışında podyumu elde ettiğimiz için çok mutluyum. Her zaman söylediğimiz gibi bizim bir hayalimiz var. 2020 Dünya Superbike Şampiyonu olmak. Bu hedefe bir adım daha yaklaştığımız için çok mutluyum.” diye konuştu. 

2020 Dünya Superbike (WSBK) Şampiyonası'nda Yarış Takvimi

31 Temmuz - 2 Ağustos: İspanya - Jerez

7 Ağustos - 9 Ağustos: Portekiz

28 Ağustos - 30 Ağustos: İspanya - Aragon

4 Eylül - 6 Eylül: İspanya - Aragon

18 Eylül - 20 Eylül: İspanya – Katalunya

2 Ekim - 4 Ekim: Fransa – Magny Cours

9 Ekim – 11 Ekim: Arjantin – Villicum

6 Kasım – 8 Kasım: İtalya – Misano

2020 Dünya Superbike (WSBK) Şampiyonası'nda yarış takvimi ve sezon hakkında ayrıntılı bilgiye https://www.redbull.com/tr-tr/wsbk-2020-takvimi adresinden ulaşılabiliyor.


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...