Tolgahan İmal'ın Kocaeli at yarış tahminleri

Kocaeli at yarış tahminleri... Fanatik hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

09 Ekim 2018, Salı 10:52 Son Güncelleme:
- A +
Tolgahan İmal'ın Kocaeli at yarış tahminleri

9 Ekim Salı Kocaeli at yarış tahminleri... Fanatik hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

TLOS ve MISTER POINT kazanmaya yakın…

1.AYAK: Kariyerinde birçok grup galibiyeti bulunan BABA DÖKER, esasen son dönemin en iyi sürat safkanlarından birisi. Ancak bir takım sıkıntıları sebebiyle son dönemde gerçek gücünü yansıtamıyor. Her ne olursa olsun bu gibi mesafelerde ve bu gibi gruplarda favori olmayı hak eder. Benim de ilk şans verdiğim isim… Yarış görerek formunu geliştiren GADDARA, yeni ilgililerindeki dördüncü yarışını kazanarak eski formuna ulaştığını gösteren MALERBA ve sıkletine rağmen RED REBEL ise favorinin son metrelerde sallanması halinde devreye girecek isimlerdir. 

2.AYAK: Kocaeli kumundaki yarışlarının tamamında etkili koşarak dikkatleri üzerine çeken TLOS, özellikle de bu mesafelerde çok daha başarılı performanslara imza atmakta. Rakiplerine baktığımızda çok fazla dikkat çeken veya son yarışını kazanan bir isim görünmüyor. Bu şartlar altında ve etkili jokeyi idaresinde kazanması olağan neticedir. Günün ilk bankosu olarak FANATİK HİPODROM’un değerli okurlarına tavsiye ediyorum. 

3.AYAK: Özellikle çim pistte bu gruptan farklı bir kısrak olduğuna inandığım ACOUSTIC COVER, son yarışında kum piste rağmen çıktığı gibi kazanmasını bildi. Her ne kadar kumda biraz olsun kumda biraz olsun eksik koşsa da kalitesiyle bu açığı kapatarak bir kez daha hemcinslerine egemenliğini hissettirebilir. Gerçek bir kum pist atı olan CAMBODIA, uyumlu aprantisi idaresinde ilk ciddi rakibidir. Çok daha sert gruplarda önemli başarıları bulunan MY WILL, önde çok fazla rahatsız edilmezse DONT HESITATE ve yeni sahiplerindeki ilk startında farklı bir performans yansıtma ihtimali bulunan DIVINE BEAUTY ise kuponlarda bulunmasını ısrarla önereceğim isimler. 

4.AYAK: Son yıllarda atçılığımızda ve Avrupa atçılığında ses getiren Aracı Ekürisinin yetiştirmesi MISTER POINT, ilk iki startı ardından sahip değiştirdi ve Bursa’ya götürüldü. Bursa’daki ilk startında sert grupta tatminkar bir üçüncülük elde eden safkan, düzlükteki güzel aksiyonları ile de benden geçer not aldı. Bu kez maiden rakipleri arasında bir aksilik olmazsa kazanması gerekir. Günün ikinci bankosu olarak değerlendirebiliriz. 

5.AYAK: Yıllardır belirli bir istikrarda yarışlara imza atan ZORLUAT, yaşının ilerlemesiyle sahip değiştirdi ve adeta ikinci baharını yaşıyor. Son iki yarışını kazanan safkan, özellikle sonuncusunda ağır kilosuna rağmen muhteşem koştu. Devam eden formuyla bir kez daha kazanma ihtimali oldukça yüksek. Benzer durumdaki KIRKBİRLİCAN da son iki startında taylığındaki gibiydi. Bu iki safkanı öneclikle değerlendirmeye alalım. Ters mesafeye ve 147 gündür koşmamasına rağmen SAYGON, gününde olduğunda rakip tanımayan NURLUTAÇ ve toparlanan CEFAKEŞ ise diğer iddialı görünen safkanlar. 

6.AYAK: Taykut gibi bir atın tam kardeşi olan ERENBİLGE, artan formu ekürisiyle birlikte favorimdir. Bu mesafelerde tatminkar yarışları bulunan EFEYÜREK, fit durumdaki UZUNBEY, bu kez kum pistte farklı koşmasını beklediğim EMİRSOY, uygun sıkletiyle KILIÇSOY, sonlardaki ataklarıyla HASAN ABİ ve sürpriz çıkışlar yapabilen CUKKA ise sırasıyla rakipleridir. Şansınız ve bahtınız açık olsun…

( 6.3.7.2 ) ( 6 ) ( 5.3.2.1.4 ) ( 6 ) ( 2.9.3.1.5 ) ( 7.5.4.9.12.6.11 )

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...