Tolgahan İmal'ın İstanbul at yarış tahminleri

İstanbul at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

10 Ağustos 2018, Cuma 10:41
- A +

10 Ağustos Cuma İstanbul at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

Kafkaslı’nın kızı TETİNA, Luxor’un oğlu FINESSE!

1.AYAK: 4 ve yukarı yaşlı Arap kısraklarının uzun mesafeli mücadelesinde, safkanlar arasındaki sıklet farkları dikkat çekmekte. Zaten sonucu da büyük oranda bu farklar belirleyecek diye düşünüyorum. Bu sezon Ankara’ya götürülen ve orada günden güne formunu geliştiren TETİNA, son yarışında ise dış kulvardan gerçekleştirdiği kuvvetli akınlarıyla rakiplerine hakim olurken göz doldurdu. Bu tarz bekleme yapabilen atlarla çok uyumlu bir jokey olan Gökhan Bektaş idaresinde hemcinslerine hakim olmasını beklediğim kısrak, sıklet avantajıyla günün bankosu ilk olarak önerimdir.

2.AYAK: Benim de üyesi olduğum At Yarışı Yazarları Derneği adına düzenlenen koşu vesilesiyle yarış basınının önemine bir vurgu yapmış olalım. At yarışı basını ne kadar güçlü ve geniş yelpazede olursa at yarışının kalitesi ve toplumda daha iyi bir izlenim yaratması o kadar etkili olur. Dolayısı ile tüm yarış basınına gerek atçılarımız gerekse yarışseverlerimiz gereken desteği göstermelidir. Koşunun kritiğine geçecek olursak; çim pistte katıldığı yarışları hayli tatminkar olan WINCHESTER, uyumlu ve klas jokeyi idaresinde favorimdir. Üstün kalitesi ve artan formuyla EL CONQUERADOR, 1.10.06 ile bu mesafedeki en iyi derecenin sahibi olan THE DAUGHTER SUN, son yarışlarına itibar etmediğim PENDRAGON ve ön

3.AYAK: Türkiye Cumhuriyetinin 3.Cumhurbaşkanı Celal Bayar aynı zamanda Cap Gris Nez isimli atıyla Gazi Koşusu kazanmış bir at sahibidir. Anısına düzenlenen koşu vesilesiyle kendisini saygı ve rahmetle anıyoruz. Son dönemin en başarılı çim pist atlarından birisi olan FINESSE, yeni ekibinde gerçek potansiyeline ulaşmaya başladı. Son katıldığı G1 Başbakanlık Koşusunda düzlükte iç kulvardan ortaya açılıp, aralardan çıkarak potoya uzanırken muhteşemdi… Çok iyi bir form yakalayan yetenekli safkan, klas jokeyi idaresinde bir kez daha kazanmaya yakın duruyor. Günün bir diğer bankosu olarak önerimdir.

4.AYAK: 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarının uzun mesafeli mücadelesine katılacak atlardan Gölcük Aslanı (8 yaş) dışındaki tüm isimler 5 yaşında. Bu kez denk rakiplerini ve ideal koşullarını bulan ŞÜKRÜ favorimdir. Son yarışını etkili sprintiyle kazanan GÖLCÜK ASLANI, son yarışını benzer kilo altında kazanan ÜNAL AMCA, sık koşmasına rağmen tabeladan düşmeyen KAZDAĞI, lehine mesafede ŞEHLEVENT ve sıklet avantajıyla AKSALAK ile rahat bir koşu izlemeyi öneriyorum.

5.AYAK: Efsane şampiyon Sabırlı adına düzenlenecek Şartlı-1 Koşuya katılacak tüm taylarımızın her daim ayaklarının düz basmasını temenni ederek mücadelenin değerlendirmesine geçiyorum. Çok sayıda uzun galobu bulunan WIN CODE WIN, usta ellerde hazırlanan CROCHET, güçlü pedigrisiyle JOYCE, köklü bir ekürisi olan Roidi Ekürisinin uzun süre sonra koşacak ilk atı olan PERFECT STANCE ve yeterli hazırlıkları ile IVOR ve çim piste yatkın görünen CAVARADOSSI sıralamasını son isme kadar değerlendirmeye alalım.

6.AYAK: Denk güçteki safkanların bir araya geldiği günün son ayağında, yeniden formunu geliştiren takibimdeki isim DİDACTİC, güzel eşkalinin hakkını vermeye başlayan CARUSO, bu mesafeleri iyi koşan FILIK THE SWITCH, yeni ilgililerinde aşama kaydeden STAR RUBY, son yarışını kazanarak istenilen duruma geldiğini kanıtlayan SOLID BROTHERS, Güngör Baba gibi bir safkanın anneden kardeşi olan MOON FATHER ve sonlardaki ataklarıyla RÜZGAR ayrımsız şekilde önereceğim isimler. Şansınız ve bahtınız açık olsun…

( 6 ) ( 1.5.4.2.3 ) ( 2 ) ( 3.4.1.5.2.6 ) ( 8.2.5.6.3.1 ) ( 8.3.1.2.12.5.11 ) 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.