Tolgahan İmal'ın Ankara at yarış tahminleri

11 Ekim Perşembe Ankara at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

13 Ekim 2018, Cumartesi 10:06
- A +
Tolgahan İmal'ın Ankara at yarış tahminleri

ATEŞ BİBİ, ateş gibi!

1.AYAK: 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus maiden koşuda, Headman gibi üst düzey bir atın anneden kardeşi olan TONGA, ilk startında çim pistte tam olarak kendisini veremeyince tabelaya giremedi. Ancak fuleli ve eşkalli bir tay olarak beğenimi kazandı. Usta jokeyi Halis Karataş da benzer düşüncede olsa gerek, bir kez daha tercihini bu taydan yana kullandı. Çok süratli bir pedigriye sahip olan MISS MATRA, yarış hayatına tatminkar bir ikincilikle başladı. Bu kez çıktığı gibi potoya uzanabilir. Uzun işlerinde dikkat çeken EROLUR, nitelikli bir kısrağın temsilcisi olan HAWKING ve kum pistte farklı koşmasını beklediğim FEARLESS ARRIVAL ise olanaklar elverdiği ölçüde değerlendirmeye alınması gereken diğer taylardır. 

2.AYAK: Eşkal bakımından çok kuvvetli bir at olan BURGAÇ, yarış görerek formunu biraz olsun ileriye taşıdı. Gerçek potansiyelini yansıtması halinde uygun rakiplerini geçmesi zor olmaz. Ancak safkanın verdiği ara kafamda soru işareti yarattığından yanına rakip önerisinde bulunacağım. Son çim yarışını önemsemediğim DEDEMANBEYİ, düzlüğe çıkılırken istediği avansı alması durumunda ZEHİR HAFİYE, pist gözetmeksizin etkili yarışlar koşan BİLGE PRENSES, sonlarda devreye girebilen YANTAR, sıkletine rağmen üstün formuyla PALERMO, sürpriz performanslara imza atabilen SİNGAPORE PRENSİ ve bu mesafede 1.44.94’ü bulunan BEYŞEHİRLİ ise rakip olarak gördüğüm isimler. 

3.AYAK: KV-8 Mahmudiye Koşusunda, pist ve mesafe gözetmeksizin birbirinden başarılı performanslara imza atan ATEŞ BİBİ, son dönemde izlediğim en iyi Arap kısraklarından birisi. Gerek jokeyine tabi yapısı gerekse kendisine has eşkaliyle de şimdiden hatırı sayılır derecede yarışsever hayranına ulaştığını gözlemiyorum. Adana çimindeki son startını kolay kazanarak ne denli iyi durumda olduğunu gözler önüne seren yetenekli safkan, benzer bir sonuçla pistte ayrılacak gibi duruyor. Bir kez daha kazanmasını beklediğim safkanı, günün ilk bankosu olarak değerli okurlarımız önermekte beis görmüyorum. 

4.AYAK: Özellikle orta ve uzun mesafeli çim yarışlarında etkili sprintiyle sonuca gidebilen GLEN, lehine koşullar altında ve formda jokeyi idaresinde favorimdir. 1.35.49 ile bu mesafedeki en iyi derecenin sahibi olan ARSEN LUPEN ve hemen her yarışında adını duyurmayı başaran yetenekli bir safkan olan MAGFELLOW ise en ufak hatasında devreye girecek öncelikli rakipleridir. Bu üç ismi ayrımsız şekilde değerlendirmeye alalım. 

5.AYAK: 2 yaşlı İngiliz taylarının Şartlı-4 mücadelesinde, yarış hayatına kazanarak başlayan SCOUTLEO, akabinde katıldığı yarışında deneyimli rakipleri arasında üçüncü olmasına rağmen nazarımda kazanmış kadar kıymetli bir performansa imza attı. Artan tecrübesi ve formuyla biraz daha iyisini yapabilirse kazanabilir. Anne ve baba hattından efsane Karayel’in kanını taşıyan LUCID ise Skymoon ve Kin Of Tatvan gibi güçlü rakiplerinin ardında üçüncü olduğu son startında düzlüğe dışarılarda ve gerilerde çıkmasına rağmen güzel sprintiyle yarışı olmasa da beğenimi kazanmıştı. Bu kez daha iyi yerlerde düzlüğe çıkabilirse adını birinciliğe yazdırabilir. Gerçek bir çim pist atı olan KUZEY KAFKASYALI ise güzel eşkaliyle bu koşu dahil takibimizde olsun… 

6.AYAK: İlk startında süratli stiliyle düzlüğe gösterişli şekilde gelen ama sonlara doğru düşen temposuyla tabela dışı kalan THE MATCHED, kısa ara sonrası dinçlikle etkili bir performansa imza atabilir. Değerli dostum Tarık Karaduman’ın antrene ettiği ALASKAN LADY, çıkış içindeki BERAT SULTAN, güçlü kan hattıyla DUMBLEDORE, ilk startını beğendiğim FIRE RUNNER, ve kum pistte daha iyi koşma ihtimali bulunan GÜNEYCAN ise sırasıyla önereceğim rakipleridir. Şansınız ve bahtınız açık olsun…

( 5.9.2.3.8 ) ( 2.5.6.8.9.4.11.1 ) ( 2 ) ( 5.3.4 ) ( 5.3.2 ) ( 4.6.7.1.2.3 )


YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.