Tolgahan İmal'ın Ankara at yarış tahminleri

Ankara at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

04 Ağustos 2018, Cumartesi 11:31
- A +
Tolgahan İmal'ın Ankara at yarış tahminleri

4 Ağustos Cumartesi Ankara at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmalgünün programını değerlendirdi.

YABANKIZ seriyi sürdürür, YANTAR yine kazanır…

1.AYAK: Şartlı-1 mücadele ile yarış hayatına başlayacak taylarımızın her daim ayaklarının düz basmasını temenni ederek günün kritiğine geçiyorum. Çok sayıda uzun galobu bulunan TATVER favorimdir. Bursa’da çok iyi hazırlanan BAĞLAM, Dürdane gibi bir kısrağın temsilcisi MAHSİMA, son haftalarda hazırlıklarına hız veren NEVSAL ve güçlü kan hattıyla HAREM ise ihmal edilmemesi gereken diğer taylar. 

2.AYAK: Anadolu At Irklarını Yaşatma ve Geliştirme Derneği gibi atçılık kültürümüz adına son derece önemli bir kurum için koşulacak mücadelede, bu pist ve mesafelerde etkili sprintiyle sonuca gidebilen MONTEGO, Girl gibi bir kısrağın başarılı temsilcisi OZANŞAH, istikrarlı yarışlarını birincilikle taçlandırmak isteyen PARPALİ, son yarışında sert grupta beklenenin altında koşan HÜRADAM ve kısa sprintini doğru yerde kullanabilirse AKARNEJAT sıralamasını mümkün olan son isme kadar değerlendirmeye alalım. 

3.AYAK: 33.000 – 54.000 TL arasındaki farklı rakamlara satılık olan İngiliz kısraklarının mücadelesinde, sonlardaki ataklarına güvenen RIO BLONDE favorimdir. Mütemadiyen iyi koşan CANPETEK, sprintini tutturduğunda farklı koşan SEE YOU AGAIN, bu mesafede başarılı yarışları bulunan MASTAR KIZI ve kalitesiyle DUBLIN ve yarış gören ULRIKE ise en ufak hatasını geri çevirmeyecek durumdaki rakipleridir. 

4.AYAK: 4 yaşlı Arap kısraklarının Handikap-16 mücadelesinde, son yarışlarını üst üste kazanarak ne denli formda olduğunu kanıtlayan YABANKIZ, farklı mesafelerde ve farklı hipodromlarda üst düzey performanslara imza atmakta. Özellikle son startında potoya çok güçlü girerek rakiplerine hiçbir metrede şans tanımadı. Devam eden üstün formuyla ve yetenekli aprantisi Danyal Kaya ile bir kez daha kazanmaya yakındır. Günün ilk bankosu olarak okurlarımıza önerimdir. 

5.AYAK: 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarının KV-21 koşusunda, safkanlar arasındaki sıklet farkları sonuca direkt olarak tesir edecek gibi görünüyor. Uygun sıkletiyle MISTER TICKER, lehine mesafede DOYOUN HEARTED, inatçı karakteriyle BECERİKLİHAN, fit durumda olan MAKTAYMAN, yeniden form tutan MY FREEDOM ve sıkletine rağmen MAHİR BEY sıralamasını mümkün olan son isme kadar değerlendirmeye almakta fayda var. 

6.AYAK: 4 yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Handikap-15 mücadelede, geçtiğimiz hafta katıldığı satış koşusunu kazanarak dikkatleri üzerine çeken YANTAR, düzlükteki ataklarıyla da beğenimi kazandı. Benzer koşullar altında katılacağı koşuyu kazanmaya yakındır. Biraz da risk alarak günün ikinci bankosu olarak değerlendirebilir. Şansınız ve bahtınız açık olsun…

( 8.1.6.7.2 ) ( 4.5.6.1.3 ) ( 4.1.10.3.2.5 ) ( 1 ) ( 8.7.2.3.1.4 ) ( 7 )


YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...