Tolgahan İmal'ın İzmir at yarış tahminleri

İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

09 Şubat 2018, Cuma 09:42
- A +
Tolgahan İmal'ın İzmir at yarış tahminleri
9 Şubat Cuma İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

Son iki ayakta Güzel İzmir’in plakasını buluyoruz: tam 35!

1.AYAK: Gün içinde ilk startlarını alacak tüm taylarımıza sağlıklı ve başarılı bir yarış hayatı dileyerek günün yorumlarına geçiyorum. Babası Luxor üzerinden gerçek bir çim atı hüviyetinde olan AL UQSUR, anne hattından ise kum piste yatkın görünüyor. Zira annesi Oriental, bir Royal Abjar kızı ve daha da önemlisi Maynatay ve Daylight gibi muhteşem atların anneden kardeşi bir isim. Hazırlık bakımından da tatminkar görünen tay, ilk isim olarak düşünülmelidir. Başta Perfect Warrior olmak üzere hemen her temsilcisi başarıdan başarıya koşan Star Flicker’ın tayı ALWAYS TRUE, güçlü pedigrisiyle WEMBLEY RÜZGARI, uzun işlerinde hazır görünen VISTAFJORT, yine idman pistinde pişkin görünen ANDELA, Maralcan gibi bir kısrağın soyundan gelen ALOŞUM ve Kaneko temsilcisi BALCEVAT ilk planda önereceğim diğer isimlerdir. DJANGO, BEYŞEHİR GÜZELİ ve KOÇERİ ile risksiz bir mücadele izleyebiliriz.
 
2.AYAK: 24.000 – 36.000 TL arasındaki farklı rakamlara satılık olan isimlerin mücadelesinde, özellikle kısa ve orta mesafeleri çok iyi koşan BABİ, İzmir’in en çok kazanan jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde bir adım öndedir. İlerleyen yaşına rağmen farklı kalitesiyle zaman zaman etkili olabilen LEGEND RING ilk ve sert rakibidir. HERO ADMIRAL, ADALSON, SAILING NIGHT, son yarışıyla kötü gidişatına dur diyen HARMANDALI ve etkili jokeyiyle DESOLATOR ise imkanlar elverdiği takdirde ilave edilmelidir.
 
3.AYAK: Muhtelif zamanlarda birbirlerine üstünlük sağlayabilen Arap kısraklarının mücadelesinde, mesafe avantajıyla GÖNÜL AVCISI favorimdir. 95 handikap puanıyla gruptan farklı sınıfta olan BESSEY, kısa ara sonrası ilk ve sert rakibi konumundaki isimdir. Etkili jokeyini bulan FATİHİN GÜLÜ ve ekürisinin süratlendireceği koşuda ÖZUÇAN ise ihmal edilmemesi gereken diğer kısraklar. Bu dört ismi ayrımsız şekilde kuponlarımıza işaretleyelim.
 
4.AYAK: Farklı kalitesini son yarışlarında ortaya koyamayan ALPTUĞHAN, yine de bu grupta birinciliğin en güçlü adayıdır. Bu mesafenin etkili isimlerinden NİNOŞUNOĞLU, İzmir kumunda birbaşka koşan MY SULTAN ve stiline uygun jokeyiyle ZAFERİMOL mutlak suretle kuponlardaki yerini almalıdır. Dinçlikle ters koşma ihtimali bulunan ESER ve sürprizde TİBET ise bir sonraki adımda düşünülmelidir.
 
5.AYAK: Gerçek bir orta ve uzun mesafe atı olan CEREMONY, bir süredir eski formda günlerinden uzak bir görünüm çizmekteydi. Ancak son yarışında 1400 metre gibi kendisi için kısa sayılabilecek bir mesafede ikinci olurken, potoya artırarak girmesiyle beğenimi kazandı. Bu mesafede 2.11.59 ile en iyi derecenin de sahibi olan kısrak, uygun rakipleri arasında birincilik özlemini dindirecektir. Günün ilk bankosu olarak okurlarımıza önerebilirim.
 
6.AYAK: Karakter abidesi Niğdeli’nin anneden, kum pistte muhteşem performanslara imza atan Ayrton’un ise ikinci anneden kardeşi olan RIVER SON, idman pistinde de uzun ve dereceli işlerinde göz kamaştırıyor. Eğer pedigrisi ve galopları kadar koşarsa rakiplerini ikincilik mücadelesiyle baş başa bırakır. Günün bir diğer bankosu olarak önerimdir. Şansınız ve bahtınız açık olsun…
 
( 1.6.5.10.7.2.3.4.8.9 ) ( 1.2.5.10.11.8.7 ) ( 3.2.5.7 ) ( 2.3.1.6.4.5 ) ( 3 ) ( 5 )
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.