Tolgahan İmal'ın Adana at yarış tahminleri

Adana at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

13 Mart 2018, Salı 09:44
- A +
13 Mart Salı Adana at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

Uygun grupta ZEHİR HAFİYE, takibimdeki HIGH PRESSURE
 
1.AYAK: Muhteşem bir eşkale sahip olan LADY BOURBON, kısa ara sonrası katıldığı yarışında tabelayı tamamlayarak kondisyon açığını giderdi. Pershing gibi bir atın anneden kardeşi olan KEMANCI KIZ, sonlardaki etkili ataklarıyla ilk ve sert rakibidir. Sıklet dezavantajına rağmen JAMALA, klas bir kısrağın temsilcisi olan SKY DREAMER, bu gruplardan eksik bir tay olmayan FAMA, kazandığı yarışında düzlükteki güzel fuleleriyle dikkat çeken LADY STEEL ve kolay kazandığı yarışı ile göz dolduran OKANDE ise imkanlar elverdiği ölçüde kuponlarda bulunmalıdır.
 
2.AYAK: Yarış gördükçe aşama kaydeden SEMPRE PRIMA, süratli stiliyle bir çırpıda bitirebilir. Son metrelerde sert gelecek olan ASİ MERİÇ, muhteşem eşkaliyle beğenimi kazanan bir tay olan COYOTA FLY ve grubun deneyimli isimlerinden COMPANERO ise mutlak suretle değerlendirmeye alınması gereken öncelikli rakipleridir. Bu dört safkanı ayrım gözetmeden kuponlarda bulunmanızı şiddetle öneriyorum.
 
3.AYAK: Efsane yarış atı ve baş aygır Turbo’nun temsilcisi ZEHİR HAFİYE, inişli çıkışlı performans grafiği çizmesine rağmen bu grupta oldukça öne çıkmakta. Son yarışında güçlü rakibi ardında kolay bir ikinciliğe imza atan safkan, bir evveli yarışında ise bu mesafeyi 2.18.74 gibi nispeten iyi bir derece ile koşmayı başardı. Rakip arasında vasatı aşabilen bir ismin bulunmaması da ayrı bir avantaj. Bu şartlar altında kazanmasını beklemek sanırım hakkımız. Günün ilk bankosu olarak okurlarımıza önermekte beis görmüyorum.
 
4.AYAK: Adana sezonunda birbirinden başarılı yarışlara imza atan FLYING BIRD, bu mesafedeki 1.14.26’lık derecesiyle de dikkat çekmekte. Formda jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde hemcinslerini geride bırakabilir. Ara sonrası katıldığı yarışlarla nefes açığını gideren PERHANE, 121 gündür start almasa da bilinen kalitesiyle FLASHING GIRL, tabela içinde geldiği yarışlarından daha iyisini yapabilecek kapasitede gördüğüm GIPSY DANCER, karakter abidesi KIRDERE ve sürprizde MASTAR KIZI ile rahat bir koşu izleyebiliriz.
 
5.AYAK: Yarış hayatına tatminkar bir ikincilikle merhaba diyen HIGH PRESSURE, akabinde tecrübeli rakipleri arasındaki ikinci startında ise ilk metrelerde yerini bulamadığı için düzlüğe dezavantajlı konumda çıkmış ve jokeyi tarafından da zorlamayarak tabela dışı kalmıştı. Genel olarak beğendiğim ve takip ettiğim safkanı, günün cazip bankosu olarak okurlarımıza tavsiye ediyorum. Risk alamaya değer diye düşünüyorum.
 
6.AYAK: Kolay kazandığı yarışı ardından benzer koşullarda start alan ÖZTÜRKMEN, sonlardaki ataklarına güvenen STAR SCREAM, toparlanan TONY OBELIX, uyumlu jokeyiyle STRIKE HARD, yarış gören PISCES, bir türlü geçen sezonki formunu bulamayan MISTER RAIN, benzer durumdaki MISTER TICKER ve uygun sıkletiyle EXCELLENCE sırlamasını mümkün olan son isme kadar takip etmekte fayda var. Şansınız ve bahtınız açık olsun…
 
( 3.7.1.4.5.9.10 ) ( 8.2.4.3 ) ( 1 ) ( 1.3.4.5.6.2 ) ( 5 ) ( 9.2.7.8.4.3.1.12 )
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.