Tolgahan İmal'ın Adana at yarış tahminleri

Adana at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

06 Mart 2018, Salı 10:28 Son Güncelleme:
- A +
Tolgahan İmal'ın Adana at yarış tahminleri
6 Mart Salı Adana at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

Özdemirbey için yeniden kazanma zamanı…
 
1.AYAK: Denk güçteki İngiliz atlarının mücadelesinde, bu mesafelerde tatminkar performansları bulunan MAHİR BEY, aynı zamanda 1.32.99 gibi hatırı sayılır bir derecenin de sahibi. İlk isim olarak kuponlardaki yerini almalıdır. Harika bir sezon geçiren LADY TULPAR, 66 gün sonra yeterli hazırlıklarla piste çıkacak olan DUKE PROSPERO, ilerleyen yaşına rağmen istikrarını sürdüren THE MENTALIST, starttan sağlıklı bir çıkış yapması halinde APIKO DORA, yarış görerek eski formunu bulmaya çalışan JUST EAGLE ve başarılı yarışlarını birincilikle taçlandırmak isteyen COCHABAMBA ise sırasıyla rakipleridir.
 
2.AYAK: 3 yaşlı İngilizlerin Şartlı-5 koşusunda, şimdiye kadar katıldığı koşularda mütemadiyen birincilik mücadelesine iştirak ederek beğenimi kazanan ÖZDEMİRBEY, son startında sprint kulvarını yanlış seçtiği için az farkla üçüncü kalmıştı. Mesafeye uyum sağladığını gözlediğim yetenekli safkan, bu kez kulaklık yerine gözlük takısı ile start alacak. Sanırım ilgilileri yanındaki atı kapris yaparak geçmediğini düşündüklerinden bu önlemi alma gereği hissetmişler. Sonuca olumlu manada etki edeceği kanaatindeyim. Günün bankosu olarak da risk almaya değer diye düşünüyorum.
 
3.AYAK: Hayatının baharında, umutları ve hayalleri ile yitip gitti Özgecan Arslan kardeşimiz. Hepimizin içini parçaladı bu gencecik kızımızın yaşadıkları.  Onu dünyadan koparan zihniyetin farklı bedenlerdeki tezahürü ise ne yazık ki devam ediyor. Bu son olsun dedik, olmadı! Kadına şiddet ve kadın cinayetlerinin önüne ancak eğitim ile geçilebilir. Bu eğitim de aile içinde başlamalıdır. Tabii kadın cinayetlerinde verilen cezaların caydırıcı olması gerekmekte. Tek suçu eşinden boşanmayı istemek olan bir kadının öldürülmesinde “iyi hal” indirimi uygulanması hepimizin vicdanını yaralamakta. Kadına şiddet konusunda toplum olarak farkındalığımızın artması için yapılabilecek ne varsa yapalım. TJK da Özgecan ARSLAN Koşusu ile bu farkındalığa katkı yapmakta. Ben de bu vesileyle bir iki satır yazmak istedim. Koşunun kritiğine geçecek olursak, bu mesafede 1.12.26 gibi muhteşem bir derecesi bulunan istikrarlı safkan DUQUAN favorimdir. 164 gün sonra piste çıkacak olan klas safkan RUNNER BULL ve inanılmaz formda olan SPARTACUS ise öncelikli rakipleridir.
 
4.AYAK: Yalaz’ın sprinter temsilcisi APASBEY, son yarışında potoya yakın gerçekleştirdiği güçlü ataklarıyla ikinci olarak dikkatime takılmayı başardı. Daha süratli gideceğini düşündüğüm bu mücadeleyi kazanarak birincilik özlemine son verebilir. Yarış içinde kolay tempoda gidip, son 200 metredeki sprintiyle sonuç alabilen SER EMİR, 52 gündür start almasa da denk rakiplerini geride bırakabilecek yetenekte olan ASTRAKHAN, süratli stiliyle PİRSUSLU ve yeterli formuyla ÇIRAK ise ihmal edilmemesi gereken diğer isimler.
 
5.AYAK: Son yarışında ters mesafeye rağmen kazanmış kadar iyi görünen BİLBİLAN, bilinen sert temposuyla BİRKASIM ve Belkıs gibi bir kısrağın yetenekli temsilcisi FALEZ ise ilk plandaki rakipleridir. GÖZ AĞRISI, GÜLRUH HATUN ve GÖRGÜNCAN ise öndeki yüksek tempodan son metrede istifade etmeye çalışacak kısraklardır.
 
6.AYAK: Artan tecrübesi ve formuyla PERFECT CANDAL favorimdir. DOLLY LOVE, MY DONATELLA, BOLD MOVE, LADY ECEM, SEAFACE, VICTORY CRY ve ALBUSE ise imkânlar oranında düşünülmesi gereken rakipleridir. Şansınız ve bahtınız açık olsun…
 
( 6.5.3.1.8.7.9 ) ( 6 ) ( 1.5.6 ) ( 4.2.5.3.6 ) ( 2.6.7.4.3.1 ) ( 10.6.9.5.8.13.15.2 )
 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...