Tofaş'ta hedef Final Four

Sezon hazırlıklarına Bolu'da devam eden Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Tofaş'ta, oyunculardan Samet Geyik, bu sezon önce EuroChallenge'ta son 8'e kalmayı, bunun ardından final four oynamayı hedeflediklerini söyledi.

29 Ağustos 2014, Cuma 21:28 Son Güncelleme:
- A +
Tofaş'ta hedef Final Four

Kulüpten yapılan yazılı açıklamaya göre, Bursa temsilcisi, sezon hazırlıklarına Bolu’daki kampta devam ediyor. Kampı değerlendiren oyunculardan Geyik, 6 günü geride bıraktıklarını ve çalışmalarının hedeflenen seviyede sürdüğünü belirtti. Tofaş’ta genç oyunculara duyulan güven dolayısıyla gururlu olduklarını vurgulayan Geyik, şunları kaydetti:

"Tofaş, gençleri Türk basketboluna kazandırmaya misyon edinmiş bir kulüp. Takımımızda Türk oyuncuların yaş ortalaması 19,9. Bundan dolayı yönetimimize teşekkür ederim. Kadromuza dahil olan yabancı oyuncular da kendini kanıtlamış isimler. Bolu kampı, kaynaşmamız bakımından çok iyi geçiyor. Burada hem fiziksel hem de mental olarak kendimizi geliştirip sezon içinde bunun faydasını göreceğimizi düşünüyorum. Bu sezon hedefimiz; EuroChallenge’ta son 8’e kalmak, ardından da final four oynamak. Milli Takım Antrenörü Ergin Ataman’ın beni A Milli Takım kampına davet etmesinden dolayı mutluyum. Bu sezon oyunumun üstüne koyarak Milli Takımın daimi oyuncusu olmayı hedefliyorum."

Uğur Dokuyan ise bu sezonun farklı olacağını düşündüğünü aktardı. Takımda gençlerle yabancı oyuncuların en iyi şekilde harmanlandığını belirten Dokuyan, "Erhan Hocamızın göreve gelmesiyle yeni bir yapılanmaya gittik. Kendisiyle altyapıda ve Milli Takımda beraber çalıştık. Bunu avantaja dönüştürerek hedeflere ulaşacağız. Bolu kampı yoğun tempoda geçiyor. Bu yoğun temponun karşılığı ligde play off’a kalmak, kupada da grubu geçerek son 8 takım arasına girmek, Avrupa’da ise final oynamak olacak" ifadesini kullandı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...