MENÜ

TMPF’de Çakır dönemi

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu’nda tek aday olarak seçimlere giren Spor Genel Müdür Yardımcısı Veli Ozan Çakır, başkanlığa seçildi.

03 Kasım 2018, Cumartesi 13:54 Son Güncelleme:
- A +
TMPF’de Çakır dönemi

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) Olağanüstü Genel Kurulu’nda başkanlığa Spor Genel Müdür Yardımcısı Veli Ozan Çakır seçildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurul 182 delegeden 92’sinin imzasıyla açıldı.

Kongrede 106 delege oy kullanırken, Veli Ozan Çakır 82 oy alarak federasyonun yeni başkanı oldu. Kullanılan 24 oy ise geçersiz sayıldı.

Genel kurula tek başkan adayı olarak giren Veli Ozan Çakır, yaptığı konuşmada, branşlarının zor bir spor dalı olduğunu belirterek, "Bugünden itibaren güçlüklerin üstesinden beraber geleceğiz. Sadece kamudan beklemeyeceğiz, sponsorlardan kaynak sağlayacağız." dedi.

Birlik ve beraberlik içinde hareket edeceklerini anlatan Çakır, "Branşımızın bilinirliğini artırmamız gerekiyor. Zor bir spor dalı. Birçok anlamda zorluklar var. Kulüplerin eksiklerini tespit edip, gidermeye çalışacağız. Sizlere destek verebilmemiz için gerekli bütçenin olması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Genel kurulda yapılan seçimler sonrasında Veli Ozan Çakır başkanlığındaki yönetim, disiplin ve denetleme kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim kurulu: Esra Kıratlı Nalbant, Ercan Taciroğlu, Abdurrahman Aydın, Hüseyin Yücel, Aydın Keskin Kadıoğlu, Ümmet Şenocak, Hamza Kahramantürk, Erdal Yüksel, Şenol Duman, Abdülhamit Yağmurcu, Hüseyin Başaran, Burak Özgül, Ercan Eyüpoğlu ve Ümit Ozan.

Disiplin kurulu: Muharrem Özen, Ahmet Eser, Ahmet Özdemir, Kazım Mert Açıkgöz ve Emir Ali Başer.

Denetleme kurulu: Murat Özdemir ve Nevzat Demiröz. Kurulun diğer 3 ismi ise Spor Genel Müdürlüğü tarafından atanacak.

AA

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...