MENÜ

'Timsah Arena' Bursaspor'un oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı Timsah Arena, bugün düzenlenen devir teslim töreniyle Bursaspor'un oldu.

11 Şubat 2015, Çarşamba 15:56 Son Güncelleme:
- A +
'Timsah Arena' Bursaspor'un oldu
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Heykel'deki tarihi binasında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, devir teslim protokolü imzaladı. Protokole göre, Timsah Arena ve çevresindeki tüm alanlar Bursaspor'a 10 yıllığına kiralanırken Bursaspor'un Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan karar doğrultusunda her ay için 60 bin TL ödeyeceği bildirildi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, törende şunları söyledi:

'Açılış takımı Barcelona gözüküyor'

"Hedefimiz hem Türkiye'de hem Avrupa'da güçlü Bursaspor'un oluşması. Bu hepimizin görevi. İstanbul'dan sonra ekonomide en güçlü ikinci kentiz. Bu kente tahta sandık ve bavullarıyla gelip bugün binlerce fabrika sahibi olan iş adamlarının da kulübe sahip çıkmalarını istiyoruz. Takımı güçlendirip Avrupa şampiyonluğunu, Bursaspor ile yeniden yakalama hedefi var. Yeni sezonda maçlar burada oynanacak. Avrupa standartlarındaki stadı tertemiz devrediyoruz. Localarden, kafetaryalara, restaurantlara, otoparklara, reklam panolarına kadar herşey Bursaspor'unr. İsim hakkından büyük gelir sağlayacak. Tüm kurumlarımız localarını alıp, kombinelerini alırsa takıma katkı sağlamış olur. Top sahasından stada geçiyoruz. Yeni stadlarda Avrupa'da yer bulunamıyor. Bursaspor'un alamayacağı futbolcu olmayacak. Açılışın dünya çapında olmasını, bizle beraber Cumhurbaşkanımız da istiyor. Açılış organizasyonunu belediye olarak biz üstümüze alıyoruz. Şu an Barcelona gözüküyor."

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, gururlu olduğunu vurgularken şunları söyledi:

"Bugün gerçekten tarihi olay. 20 yıldır konuşulan borçlar artık konuşulmayacak. Devirle kalıcı gelirler, ivme kazanacak. Devredilen stadı en iyi şekilde değerlendirip maddiyata çevireceğiz. Çalışmalarımıza başladık. Başkanımız Altepe, benzinlikle ilgili çok yardımcı oldu. Sabırlı olursak ileriki zamanlarda ve yıllarda, hem ekonomik, hem de sportif alanda şampiyonluklar gelecektir."

DHA

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...