'TFF'ye teslim oldular'

Beşiktaş Divan Üyesi Rüzgar Sağnak yönetime sert eleştirilerde bulundu.

05 Eylül 2015, Cumartesi 12:43
- A +
'TFF'ye teslim oldular'
Beşiktaş’ın son Mali Genel Kurul ile Divan Kurulu toplantılarında başkan Fikret Orman ve ekibini sert bir üslupla eleştiren Rüzgar Sağnak, mevcut yönetimde futboldan anlayan birinin olmadığını iddia etti.

Mayıs ayında başkan adaylığını açıklayan Divan Kurulu üyesi Sağnak Cumhuriyet’e konuştu. Sağnak, “Fikret Orman yönetime geldiğinden beri Beşiktaş’ın kazandığı kupa sayısı sıfır. Türkiye Kupası ve Süper Kupa da dahil olmak üzere 13 kupa dağıtıldı. Bunlardan 2 tanesini alsan başarısız sayılırsın. Hiçbirini alamadılar. Bu yönetim başarısız bile değil. Yönetimde futboldan anlayan biri yok. Transferler ise yetersiz” dedi.

Beşiktaş’ta yapımı devam eden Vodafone Arena ile ilgili konuşan Sağnak “Stat inşaatı iyi başladı. Ancak devamını getiremediler. Stadın şu an çatısı bile yapılamadı. İnşaat ancak 2016 yılının Eylül ayında tamamlanır” diye konuştu.

Son yıllarda hakemler ve TFF ile ilgili artan şikâyetlerin Siyah - Beyazlı kulüpte huzursuzluk yarattığını söyleyen Rüzgar Sağnak şöyle konuştu: “MHK ve TFF karşısında dik durmak için mücadele etmeniz lazım. Orman yönetimi TFF ve MHK organizasyonundan çok memnun ve tüm oylamalarda mevcut yapıyı destekledi. Asla bir mücadele yok, tam bir teslimiyet mevcut.”

Beşiktaş’ın dünkü antrenmanını izleyen Başkan Fikret Orman “Transfer sezonunun kapanması bizim için çalışmaların durması anlamına gelmiyor” dedi. Kulislerde John Obi Mikel ile transfer görüşmelerinin sürdüğü ve yıldız oyuncunun önümüzdeki dönemde Beşiktaş’a geleceği öğrenildi.

Kaynak: Cumhuriyet
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...