MENÜ

TFF'den rest!

Türkiye Futbol Federasyonu, E-Bilet satışlarının sadece kulüp kartları ile satılma isteğinin gerçekleşmeyeceğini açıkladı.

27 Ağustos 2014, Çarşamba 17:33 Son Güncelleme:
- A +
TFF'den rest!

Fenerbahçe'de E-Bilet belirsizliği sürüyor. Sarı-Lacivertli kulüp, E-Bilet satışları sırasında sadece kulübe ait kartlara satış yapmak istemişti. Türkiye Futbol Federasyonu, bunun üzerine kapsamlı bir açıklama yayınladı. Bu isteğin gerçekleşemeyeceği belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Liglerimizde yeni sezon 29 Ağustos Cuma günü oynanacak müsabakalarla başlayacaktır.

E-Bilet sisteminin tüm sezon boyunca ilk kez uygulanacağı 2014-2015 sezonu öncesi bazı kulüplerimizin E-Bilet satışları sırasında sadece kendi kulüplerine ait kartlara satış yapmak istedikleri ve federasyon veya diğer kulüp logolu kartlara bilet satışı konusunda ise kısıtlama/yasaklama uygulamak istedikleri görülmüştür.

Kulüplerimiz sezonluk kombine satışları ve tek maçlık bilet satışları için kendi kulüplerine ait kartlara öncelik tanıma hakkına sahip olmakla birlikte bu tür haller dışında başka bir yasak getirme hakkına sahip değildirler.

Bu tip kısıtlamaların Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda yer alan eşitlik ilkesine de aykırı olduğunu belirtmek, merkezi bilet satış, bilet organizasyonu ve seyircilerin müsabaka alanlarına giriş ve çıkışına ilişkin kontrol ve denetim yetkisinin 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'la Türkiye Futbol Federasyonu'na verildiğini hatırlatmak ve il ve ilçe güvenlik kurulları tarafından alınmış aksi bir karar olmadıkça bu tür kısıtlamalara kesinlikle müsaade edilmeyeceğini vurgulamak isteriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...