MENÜ

6 yılda 160 bin çocuk masa tenisi ile buluştu

Spor alanında sürdürülebilir sosyal sorumluluk projesi olarak öne çıkan Uçan Raketler, Türkiye genelinde çocukları masa tenisi sporu ile buluşturmaya devam ediyor.

6 yılda 160 bin çocuk masa tenisi ile buluştu

Sağlıklı ve kaliteli yaşam ile eşitsizliklerin azaltılması hedefini odağına alarak hayata geçirdiği Uçan Raketler projesi, şimdi de Kırşehirli çocuklarla buluştu. Türkiye Masa Tenisi Federasyonu (TMTF)’nun partnerliğiyle yürütülen projenin Kırşehir fazı 3 Ocak’ta Kırşehir Spor Salonu’nda gerçekleştirilen lansmanla başladı. Düzenlenen etkinliğe Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç, TMTF Başkanı Oktay Çimen, il protokolü, projeden yararlanan okullardan öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Haberin Devamı

Antrenör Desteğiyle Profesyonel Masa Tenisi Eğitimi
Proje kapsamında; Kırşehir merkez ve ilçelerden 56 devlet okulundan 15.000’i aşkın öğrenci, profesyonel masa tenisi eğitim imkanına kavuşacak. Yalnızca öğrencileri değil öğretmenleri de projeye dahil eden Uçan Raketler ile Kırşehir’de 60 öğretmen, Ocak ayında Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından düzenlenecek kursa katılarak, 1. Kademe Masa Tenisi Antrenörü belgesi alacaklar. Ardından okullarda kurulacak takımlarda çocuklar, antrenör desteğiyle profesyonel masa tenisi eğitimi imkanına kavuşacak. Okulların tüm masa tenisi ekipmanları ise yine proje kapsamında karşılanacak.

Masa tenisi ekipmanlarının yanı sıra profesyonel antrenör desteği ile sürdürülebilir bir masa tenisi projesi olan Uçan Raketler, masa tenisine ilgisi olan ve sporun farklı bir dalıyla tanışmak isteyen çocukları 2018 yılından bu yana masa tenisi ile buluşturuyor. Projenin Kırşehir’e gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara kamu özel sektör işbirliğinin güzel örneklerinden birisi olan Uçan Raketler projesi ile spora yatkınlığı ve başarıları ile bilinen Kırşehir’in, masa tenisi alanında da adını duyuracağına inandığını belirtti.

Haberin Devamı

6 yılda 160 bin çocuk masa tenisi ile buluştu

Uçan Raketler 2024 yılında da farklı illerle devam edecek
Proje lansmanında bir konuşma yapan Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç konuyla ilgili şunları söyledi: “Uçan Raketler Hitit’in sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk yaklaşımı gereği, uzun soluklu bir proje olarak tasarlandı ve hayata geçirildi. Değerli proje partnerimiz Türkiye Masa Tenisi Federasyonu ile birlikte zorunlu pandemi dönemi dışında hiç ara vermeden, Türkiye’nin dört bir yanındaki çocukları masa tenisi ile buluşturmaya devam ettik. Çorum ile başlayan, Isparta, Trabzon, Şanlıurfa ve Sakarya, ile devam eden Uçan Raketler, bugün itibariyle Kırşehir’de. Kırşehir ile birlikte projeden faydalanacak okul sayısı 411’e, öğrenci sayısı 160 bine, antrenörlük eğitimi alan öğretmen sayısı da 430’a ulaşacak. Ülkemizde yaşanan üzücü depremin ardından sporun iyileştirici gücüyle çocuklara destek vermek amacıyla Kahramanmaraş ve Malatya’da konteyner kentlerdeki çocuklarla da buluşan projemiz, 2024 yılında yeni illerle yoluna devam edecek.”

Haberin Devamı

Proje partneri TMTF Başkanı Oktay Çimen ise şu ifadelerde bulundu: “Uçan Raketler’in hedefi çocuklarımıza sadece spor yapma ve sağlıklı yaşam alışkanlığı kazandırmakla sınırlı değil. Aynı zamanda geleceğin olimpiyat şampiyonları ve dünya çapında ülkemizi temsil edecek sporcuların yetiştirilmesine de hizmet eden kapsamlı bir sosyal sorumluluk projesidir.”

YORUM YAZ