MENÜ

Tatsız prova

Olimpiyat Elemeleri’ne hazırlanan A Milli Basketbol Takımımız, Yunanistan’la oynadığı hazırlık maçında zaman zaman iyi oynamasına rağmen son bölümde etkili olamadı, salondan 5 farkla yenik ayrıldı

27 Haziran 2016, Pazartesi 02:30 Son Güncelleme:
- A +
Tatsız prova
Eksik bir kadro ile Olimpiyat Elemeleri’ne hazırlanan A Milli Basketbol Takımımız, Filipinler yolculuğu öncesi son hazırlık maçında Yunanistan karşısına çıktı. Maça 7-0 geride başlayan ekibimiz, Cedi ile toparlanmasına rağmen ilk periyodu 19-17 yenik tamamladı. Ender’in iki üçlüğü ile 23-21 öne geçen milliler, bu oyuncunun sakatlanıp kenara gelmesiyle hücumda yine tıkandı. Özellikle set oyunlarında skor bulmakta çok zorluk çeken Ay-Yıldızlılar, hızlı hücumlardan ürettiği sayılarla oyunun içinde kaldı ve Yunanistan devreyi 38-34 galip bitirdi. 

Ömer Aşık formsuzdu

Eski günlerinden eser olmayan Ömer Aşık yine pota altında etkili olamazken, formda bir dönem yaşayan Semih’e de çok fazla top indiremeyince, tamamen dış şutlara dayalı bir oyun sergilemeye başladık. Bobby ve Cedi’nin üçlükleriyle 27. dakika  49-49 geçilse de, konuk ekip son periyoda 56-52 üstün girdi. 

4. çeyrekte Birkan 2, Melih de  3 üçlük bulunca Ay-Yıldızlılar 35. dakikada 67-64 öne geçip umutlandı. Ama Kalathes ve Bourusis gibi tecrübeli oyuncuları ile 8-0’lık bir seri yakalayan Yunanistan üstünlüğü tekrar ele alıp salondan da 75-70 galip ayrıldı. 

Olimpiyat Elemeleri'nde mücadele edecek A Milli Basketbol Takımı’nın kadrosu 15 kişiden 14’e indi. Eleme Grubu’nda yer alan milli takımda Can Maxim Mutaf kadrodan çıkarıldı. Bu arada 5-10 Temmuz tarihleri arasında oynanacak elemeler için Ay-Yıldızlılar bu gece Filipinler’e uçacak. 

Milliler bu gece gidiyor

Olimpiyat elemelerinde mücadele edecek A Milli Basketbol Takımı’nın kadrosu  15 kişiden 14’e indi. Eleme Grubu’nda yer alan milli takımda Can Maxim Mutaf kadrodan çıkarıldı. Bu arada 5-10 Temmuz tarihleri arasında oynanacak elemeler için Ay-Yıldızlılar bu gece Filipinler’e uçacak. 

Gökhan German

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...