Tarihi seçimi kim kazanır?

6988 üyenin bugün oy kullanma hakkı var. 4 bin üzeri katılımın Aysal ve Helvacı'ya yaramadığı kulislerde konuşuluyor. Galatasaray Lisesi'ne tarafsız yani kararsız şekilde geleceklerin oyları yeni başkanı belirleyecek gibi duruyor.

14 Mayıs 2011, Cumartesi 02:00
- A +
Tarihi seçimi kim kazanır?

Mehmet Helvacı’nın artıları-eksileri

ARTI - 3 aydır üyelere yönelik bilgilendirme toplantıları yapıyor. Transfere dayalı bir seçim kampanyası izlememesi onu taraftarın gözünde sevimsiz yaptı ama kongre üyelerinden olumlu tepkiler geldi.

EKSİ -
Büyük hayal kırıklığı yaşanan son dönemde görev yapması onun adına sıkıntılı bir durum oluşturuyor. Galatasaray Başkanlık makamına karşı sergilediği ‘umursamaz’ tutum da birçok insanın aklında yer etti.

Turgay Kıran’ın artıları-eksileri

ARTI - Önceki akşam verdiği yemeğe bin 380 kişi geldi. Bunların bin 350’si kongre üyesiydi. Resmi bir açıklama olmamasına rağmen Polat’ın onu desteklediği izlenimi var. Polat’ın 1200 kemik oyu olduğu konuşuluyor.

EKSİ -
Adnan Polat’ın onu desteklemesi artıdan eksiye dönüşebilir. Listesinin bir bölümü değil tamamı yeni yüzlerden oluşuyor. Bu durum kafalarda bazı soru işaretleri yaratıyor. Futbolu çok fazla bilmiyor.

Ünal Aysal’ın artıları-eksileri

ARTI - Herkes müthiş bir maddi güçten bahsediyor. Geleceğin başkanları gözüyle bakılan Adnan Öztürk ile Ali Dürüst listesinde. İnan Kıraç’ın desteği arkasında. Taraftarlar da koltukta onu görmek istiyor.

EKSİ -
Polat’ın Kıran’a verdiği destek gibi İnan Kıraç’ın Aysal’a verdiği destek de terse dönebilir. İcazetle başkan adayı olması en büyük handikapı. Ortalıkta fazla görünmüyor, kulübe yabancı. O da futbola uzak

NOT: 6988 üyenin bugün oy kullanma hakkı var. 4 bin üzeri katılımın Aysal ve Helvacı’ya yaramadığı kulislerde konuşuluyor. Galatasaray Lisesi’ne tarafsız yani kararsız şekilde geleceklerin oyları yeni başkanı belirleyecek gibi duruyor.

Genel Kurul programı

Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Seçim Genel Kurul Toplantısı, bugün saat 10.00’da Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda yapılacak. Başkan adaylarının yapacağı konuşmaların ardından 11.00 sularında oy verme işlemine başlanacak ve bu işlem 15.00’e kadar sürecek (Saat 15.00 olduğunda, oy verme sırasında bulunan isimler oylarını kullanabilecek ancak sıraya yeni kişiler giremeyecek). Ardından oyların sayımına başlanacak.

GÜNDEM

1.Açılış,
2.Genel Kurul Başkanlık Divanının oluşması,
3.Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi,
4.Seçimler;
5.Kapanış

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...