Tanking (*Bilerek maç kaybetme) konuşmasının bedeli ağır oldu!

Dallas Mavericks‘in sahibi Mark Cuban, NBA tarafından 600.000 dolar cezalandırıldı.

22 Şubat 2018, Perşembe 10:11
- A +

Açık sözlülük konusunda kendini biraz aşan Mark Cuban, NBA yönetimi tarafından hızlı ve ağır cezalandırıldı! (EuroHoops)

NBA’in en aktif takım sahiplerinden biri kuşkusuz Dallas Mavericks‘in sahibi Mark Cuban. ABD’de sonraki seçimlere hazırlanmasından, oyuncular hakkında yorumlarıyla NBA’in en medyatik patronu olan Mark Cuban, geçtiğimiz günlerde sınırı biraz aşmıştı.

Julius Erving’in podcastinde oyuncularla yediği yemekte onlara sezonun geri kalanında kaybetmenin daha iyi olacağını söylediğini ağzından kaçıran Mark Cuban, tepkilere maruz kalmıştı. NBA’in bu konudaki hareketi de hızlı ve kesin oldu.

Dallas Mavericks‘in patronuna 600.000 dolar ceza kesen NBA, bu kararı kulübe bildirdi. NBA’deki ceza standardını göz önüne aldığımız zaman bu oldukça ciddi bir meblağ. Hatırlatmak gerekirse, Giannis Antetkounmpo’yu ayartmakla suçlanan Magic Johnson, NBA tarafından 50.000 dolarla cezalandırılmıştı.

Dallas Mavericks, şu an 18 galibiyet – 40 mağlubiyetle sondan üçüncü sırada. Önümüzdeki draft’ta Luka Doncic, DeAndre Ayton, Trae Young ve Marvin Bagley III gibi geleceği parlak isimlerin yer alacağı düşünüldüğünde sonuncu olmakla beşinci olmak arasındaki fark da sanıldığından büyük.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.