MENÜ

Survivor İsmail Balaban kimdir? İsmail Balaban kaç yaşında, nereli?

Yağlı Güreşleri'nin önemli isimleri arasında yer alan İsmail Balaban, Survivor 2021'de yarışıyor. İddialı isimlerden biri olan İsmail Balaban’ın kaç yaşında ve nereli olduğu merak ediliyor. Survivor tanıtımında söylediği, ‘Er meydanlarında sarı fırtınaydım, Peki, Survivor’a kasırga olmaya gidiyorum!’ cümlesi ile dikkat çeken İsmail Balaban kimdir? İsmail Balaban kaç yaşında, nereli? Survivor 2021 ve İsmail Balaban ile ile ilgili detaylar haberimizde.

10 Ocak 2021, Pazar 20:21 Son Güncelleme:
- A +
Survivor İsmail Balaban kimdir? İsmail Balaban kaç yaşında, nereli?

Survivor 2021 sezonu bu akşam TV8 ekranlarında başladı. Yeni sezon tanıtımı günler öncesinden yayınlanmış ve büyük ilgi toplamıştı. İzleyici karşısına çıkan Survivor 2021'de bu sene ünlüler ve gönüllüler yarışmacıları karşı karşıya gelecek. İsmail Balaban, Survivor 2021'de ünlüler kadrosunda yer alıyor. Ünlü güreşçi, 17 yaşındayken eski yağlı güreş pehlivanlarından Ziya Talan'ın kendilerini keşfetmesiyle güreşi profesyonel olarak yapmaya başladı. Peki, İsmail Balaban kimdir? İşte detaylar...

Survivor İsmail Balaban kimdir? İsmail Balaban kaç yaşında, nereli?

Konya altı Belediyesi Spor Kulübü güreşçisi İsmail Balaban 1987 yılında dünyaya gelmiştir. 2017 yılında 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde finale kalmış ve Orhan Okulu’yu yenerek Başpehlivanlık unvanının sahibi olmuştur. Antalya Elmalı İlçesi Akçay Köyü’nde dünyaya gelen İsmail Balaban’ın annesi Gülsüm hanım, babası ise Hasan Bey’dir. Turan isminde bir ikiz kardeşi vardır. Eğitimini sürdüren İsmail Balaban Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda tahsil görmektedir. 2012 yılında gerçekleşen 651. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başaltında üçüncü olarak başpehlivanlık kategorisinde mücadele etme hakkını kazandı. 2013 yılındaki 652. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finale kalıp başpehlivan olmayı başardı.

2014 yılındaki 653. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finalde Fatih Atlı'ya yenilerek 2. oldu. 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde Orhan Okulu'yu yenerek 2. kez Başpehlivan oldu. 2013 yılında yapılan 652. Kırkpınar yağlı güreşlerinde ise Ali Gürbüz'e finalde yenildi. Fakat Ali Gürbüz'ün doping testi pozitif çıkınca ve altın kemer İsmail Balaban'a verildi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...