Sürpriz satın alma...

Eşcinsel kullanıcıların bir numaralı uygulamasının artık yeni ve sürpriz bir sahibi var!

13 Ocak 2016, Çarşamba 00:02 Son Güncelleme:
- A +
Sürpriz satın alma...

Eşcinsellerin paylaşım uygulaması Grindr'in hisselerinin büyük çoğunluğu, artık Çinli bir oyun firması olan Beijing Kunlun'un elinde... Firma, uygulamanın yüzde 60'ını satın almış durumda ve bu hisselerin değeri 155 milyon dolar olarak belirlenmiş. Grindr yöneticisi Carter McJunkin'in söylediği üzere Dünya'nın her yanında kullanıcıya sahipler ancak işlerinin bir sonraki seviyeye yükselmesi için bir ortağa ihtiyaçları bulunuyordu.

McJunkin'in NYT'a söylediğine göre anlaşma Grindr'in işine gelmekte çünkü oyun firması, uygulamanın kurucularının aynı yapıyı ve ekibi korumasına imkan tanıyacağını söylüyor. Uygulama 196 ülkede aktif ve oldukça da popüler. Ancak Grindr, sürekli olarak kullanıcı yorumlarında düşük puanlar almakta. Pek çok kullanıcı, spam botlarından ve devam eden sorunlardan şikayetçi. Beijing Kuhlun'un "dijital tecrübesi" de bu alanda uygulamaya yardım edebilir.

Ancak uygulama Çin'de sıkı bir rekabet ile karşı karşıya olabilir. Bloomberg'in haberine göre Çin merkezli bir diğer uygulama olan Blued, günde 3 milyon ziyaretçiye sahip. Grindr'in en son raporu ise günde 2 milyon ziyaretçiyi işaret ediyor...

Resimlerle: Facebook'tan çok farklı 10 sosyal ağ sitesi...Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...