'Şükürler olsun'

Aykut Kocaman, gergin geçen maçın ardından iki kupada da yollarına devam ettikleri için oldukça mutlu olduğunu söyledi. Başarılı teknik adam, “Şükürler olsun ki iki kupada da finaldeyiz” ifadesini kullandı.

07 Mayıs 2012, Pazartesi 02:30
- A +
'Şükürler olsun'

Trabzonspor engelini 2 farkla geçen Fenerbahçe’de, Teknik Direktör Aykut Kocaman, maç sonrası çarpıcı açıklamalarda bulundu. Maçla ilgili değerlendirme yapmamak gerektiğini belirten Fenerbahçe teknik direktörü “Böyle bir ortamda oynanabilecek en iyi futbolu oynayan futbolcularıma teşekkür ediyorum. Doğrusunu söylemek gerekirse maçı değerlendirmekten önce bu hale nasıl geldik diye oturup düşünmeliyiz. Bu nefret, şiddet, öfke neden böyle oldu. Bunlar çok anlamsız. Bugün burada oyun yoktu. İkinci yarıda nispeten oyuncuk vardı. Böylesine bir ortam sonrasında ne sevinen sevinebiliyor, ne de üzülen üzülebiliyor. Hedefimiz bu 2 kupada finale çıkmak değildi. Amacımız 2 kupayı da kazanmak. Şükürler olsun ki finaldeyiz” diye konuştu.

Hakemlere veryansın

Tribünlerin çok gergin olduğunu ve bu nedenle hakemlerin ortamı yumuşatmak adına haklı olarak bazı kararlarda esnek davrandığını belirten Kocaman, “Bu tip ortamlarda taraftar psikolojisi hakemler tarafından iyi tartılmalıdır. Hakemler bir takım kuralları esnetebildikleri gibi, bazı kuralları da çok fazla esnetemezler. Bugün özellikle ilk yarıda rakip takım futbolcuları, futbol dışı hareketleriyle dikkat çekti. Bunlara izin verilmesi, taraftar nabzını tutmakla alakalı olamaz. Elimizde olan maçı az kalsın kaybediyorduk” diyerek tepkisini de dile getirdi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...