Stojakovic: Bogdanovic, NBA'e geldiğinde hazırdı

Sacramento Kings Yöneticisi Stojakovic, yıldız basketbolcu Bogdan Bogdanovic hakkında açıklamalarda bulundu.

19 Şubat 2018, Pazartesi 15:50
- A +

Sacramento Kings‘in oyuncu personel ve gelişiminden sorumlu yöneticisi Peja Stojakovic, Bogdan Bogdanovic’in Yükselen Yıldızlar maçındaki performansı, Giannis Antetokounmpo’nun gelişimi ve takımın George Papagiannis’i serbest bırakma kararı hakkında konuştu. [EuroHoops]

“All-Star’da üç oyuncumuzla bulunuyoruz. Çok mutluyuz. Fox, Hield ve Bogdanovic. Çok eğlendiğimiz bir hafta sonu oluyor. NBA’de her sene her şey daha da iyi oluyor.

“Bogdan zaten soğukkanlı bir oyuncu. NBA’e geldiğinde zaten hazır bir oyuncuydu. 26 yaşında. Bu hafta sonuna da bir eğlence olarak baktı, sonunda güzel şeyler oldu. Gayet rahattı, MVP ödülünü de kazandı.

“Maalesef Papagiannis’in başına gelen gibi şeyler NBA’de olabiliyor. Giorgos genç bir oyuncu, önünde hala bir gelecek var. Yönetim onunla ilgili bir karar verdi. Ona en iyisini diliyoruz, biz yola devam ediyoruz. Hedefimiz gelecek iki yıl içinde bir playoff takımı olmak.

“Vlade Divac, Drazen Petrovic gibi isimler buraya gelerek bir kapı açtılar. Detler Schrempf çok genç yaşta NBA’e geldi. Daha sonra 90’ların sonunda benim de dahil olduğum yeni nesil NBA’in ABD dışındaki yeteneklere olan inancını artırdı. Şimdi NBA bu konudaki mentalitesini değiştirmiş durumda.

“Giannis Antetokounmpo’nun büyük bir gelişim kaydettiğini düşünüyorum. Şu an takımının lideri konumunda. Hali hazırda NBA’in en iyi oyuncularından biri. NBA’de, Avrupa’da, hatta Yunanistan’da pek kimsenin tanımadığı bir çocukken bu noktaya gelmesi muhteşem.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.