İngiltere'nin EURO 2024 kadrosuna alınmayan Harry Maguire soluğu Türkiye'de aldı

İngiltere'nin 2024 Avrupa Şampiyonası kadrosunda alınmayan, Manchester United'ın defans oyuncusu Harry Maguire soluğu Türkiye'de aldı. Belek'te tatil yapan oyuncu için İngiliz basını 'Maguire gönül yarasını atlatıyor' ifadelerini kullandı.

İngiltere'nin EURO 2024 kadrosuna alınmayan Harry Maguire soluğu Türkiye'de aldı

Manchester United'da sakatlıklarla geçen sezonun ardından, kadrodaki yerini kaybeden İngiliz stoper Harry Maguire, İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Gareth Southgate tarafından, İngiltere'nin 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) kadrosuna da alınmamıştı.

Haberin Devamı

FRANSA'DA MBAPPE DEPREMİ

Hem geçen sezon hem de milli takımda büyük hayal kırıklıkları yaşayan İngiliz stoper tatil için soluğu Türkiye'de aldı. Belek'te tatil yapan futbolcunun lüks otellerden birinde konakladığı öğrenildi. 

Maguire, son iki Dünya Kupası'nda İngiltere'nin tüm maçlarında yer aldı ve sakatlık nedeniyle turnuvanın başlangıcını kaçırsa da, Euro 2020'de de beş kez forma giydi. Premier Lig'de sakatlığı nedeniyle son ayını kaçıran Maguire bir türlü kendisini toparlayamadı.

'ADETA YIKILDIM'

İngiltere'nin 26 kişilik kadrosunda yer almayan Maguire yaptığı açıklamada "Tüm çabalarıma rağmen baldırımdaki sakatlığın üstesinden gelemedim. İyileşmek için kendimi çok zorladım. Milli takıma seçilmediğim için de yıkıldı. Benim için İngiltere'yi temsil etmek en büyük onur. Bu benim için her şey demek. Eğer takıma bir oyuncu olarak yardımcı olamıyorsam, onları bir taraftar olarak destekleyeceğim." ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ