MENÜ

Son dakika | Younes Belhanda'dan Cem Emiroğlu'na sert yanıt

Galatasaray'ın Faslı 10 numarası Younes Belhanda, kendisi ile ilgili sert eleştirilerde bulunan ve 'bedevi' benzetmesi yapan Divan Kurulu Üyesi Cem Emiroğlu'na cevap verdi. Tecrübeli futbolcu, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ''Bu ırkçılık ne kadar ileri gidecek! Futbolumu beğenmeyebilirsiniz ancak bedevi diyerek bir toplumu, milleti küçük göremezsiniz.'' ifadelerini kullandı. Galatasaraylı taraftarlar da Belhanda'ya destek verdi ve sosyal medya üzerinden Cem Emiroğlu'na sert tepki gösterdi.

11 Ocak 2021, Pazartesi 23:27 Son Güncelleme:
- A +
Son dakika | Younes Belhanda'dan Cem Emiroğlu'na sert yanıt

Galatasaray Kulübü Divan ve Disiplin Kurulu Üyesi olan Cem Emiroğlu, kişisel Twitter hesabından Sarı Kırmızılı ekibin 10 numarası Younes Belhanda'yı topa tuttu. Galatasaray'ın 4-3 kaybettiği Konyaspor maçının ardından Belhanda'nın gönderilmesi gerektiğini belirten Emiroğlu, Faslı oyuncu hakkında sert ifadeler kullandı ve ''Bu bedevi ile mi sözleşme uzatılacak? Yazıklar olsun. Kuruş değeri yok bu herifin. Gönderin gitsin. 90 dakika boyunca 2 ara pas yapacak, milyon euro götürecek. Ne güzel İstanbul. Fatih Terim'in Belhanda aşkını bir türlü anlamadım. Anlayan varsa anlatsın.' paylaşımını yaptı.

Bu ifadelerin ardından Galatasaraylı taraftarlar, Belhanda lehine tweetler attı ve Emiroğlu'na sosyal medya üzerinden sert tepki gösterdi. Özellikle Emiroğlu'nun 'bedevi' kelimesini kullanmasına sinirlenen bir grup taraftar, Emiroğlu'nun bir an önce Sarı Kırmızılı ekipteki görevi görevinden uzaklaştırılması gerektiğini vurguladı.

Younes Belhanda'dan cevap geldi

Younes Belhanda, Cem Emiroğlu'nun kendisine yönelttiği eleştirilere kişisel Instagram hesabından yanıt verdi. Bu yorumların kabul edilemez olduğunu vurgulayan Faslı oyuncu, ''Önce bir hakem tarafından, 'negro' tabirine maruz kaldık, bugün bedevi unvanı kazandık. Bu ırkçılık ne kadar ileri gidecek! Futbolumu beğenmeyebilirsiniz ancak 'bedevi' diyerek bir toplumu, milleti küçük göremezsiniz. Bunun kimseye yararı olmaz. Ben kökenimi asla inkar etmeyeceğim, kesinlikle bir bedeviyim ama Galatasaray'ı seven ve temsil eden bir bedevi'' paylaşımını yaptı.

Belhanda'nın yaptığı paylaşım, kısa süre içerisinde beğeni ve yorum yağmuruna tutuldu.

Bedevi ne demek?

Bedevi kelimesi, halk arasında çölde yaşayan ya da göçebe bir hayat sürdürerek çadırda kalan kişilere verilen isimdir. 

Bedevi kelimesinin sözlük anlamı nedir?

1. Çölde yaşayan kişi.

2. Göçebe bir şekilde yaşayan ve çadırda kalan kişiler.

3. Bedevilik tarikatına mensup olan kimse, derviş.

4. Uygun, uyumlu.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...