MENÜ

Son dakika | UEFA'dan Trabzonspor kararı

UEFA'dan Trabzonspor'un Avrupa kupalarına katılım şartlarıyla ilgili açıklama geldi.

05 Temmuz 2019, Cuma 17:32 Son Güncelleme:
- A +
Son dakika | UEFA'dan Trabzonspor kararı

Trabzonspor, önümüzdeki sezon Avrupa kupalarına katılabilecek. UEFA, konuyla ilgili yazıyı gönderdi.

Spor Toto Süper Lig'i 4. sırada tamamlayan Bordo-Mavili takım UEFA Avrupa Ligi'ne katılmaya hak kazanmıştı.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu konuyla alakalı Aspor'a konuştu...

Ağaoğlu "UEFA, UEFA Avrupa Ligi'ne katılmamıza izin veriyor ama bunun bir şartları var. 15 Ekim'e kadar bu şartları yerine getirmek için iznimiz var ama biz bugün itibariyle zaten bu şartları yerine getirmiş durumdayiz" ifadeleri kullandı...

UEFA'DAN YAPILAN AÇIKLAMA NE DİYOR?

Ceza var ama ertelemeli...

Uefa'dan konuyla ilgili yapılan açıklamada Trabzonspor'un 2016'da girdiği mali kontrol şartlarını yerine getiremediği ve buyüzden 2020/2021 ve 2021/2022 sezonlarından birinde UEFA şampiyonlarına katılma hakkı elde etmesi halinde bunlardan birinde UEFA şampiyonalarından men edileceği belirtildi. Ancak, Trabzonspor 15 Ekim tarihine kadar borç yapılandırma şartlarını sağlarsa bu cezanın uygulanmayacağı bilgisi verildi.

Ayrıca Bordo Mavililer'e bu men cezasının uygulanmadığı takdirde şampiyona gelirlerinin yüzde 50'sine el konulacağı belirtildi.

Trabzon KAP'a bildirdi

Trabzonspor, UEFA anlaşmasını KAP'a da bildirdi. İşte Trabzonspor'un yapmış olduğu bildirim;

Kulübümüzün sportif olarak elde etmiş olduğu UEFA Avrupa Ligine katılım, UEFA CFCB AC nin 5.7.2019 tarihli vermiş olduğu kararla da idari yönden onaylanmıştır. 

İlgili karar kapsamında 15 Ekim 2019 tarihine kadar;

   Borç yapılandırmasının tamamlanmış olması,

  TFF nin ulusal bazda finansal izleme talimatlarının yürürlüğe girmesi,

  2018-2019 sezonuna ait 31.05.2019 tarihli mali tablolarımızda FFP talimatları kapsamında 5 milyon EURO nun altında denk hesap açığı verilmesi,

Şartlarının yerine getirilmesi durumunda katılacağımız ilk UEFA Avrupa Ligi turnuvalarında elde edeceğimiz ödül parasının %50 sinin alıkonularak turnuvalara devam edebileceğimiz belirtilmiştir. 

UEFA CFCB AC nin belirtmiş olduğu şartların tamamı kulübümüz tarafından yerine getirilmiş olup, kararın CAS a taşınıp taşınmayacağı hususu yönetim kurulumuz tarafından değerlendirilmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla.


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...