MENÜ

SON DAKİKA! Türkiye'de vaka sayısı kaç oldu? Fahrettin Koca corona virüsü salgınında yeni verileri açıkladı!

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsünde yeni verileri açıkladı. Bakan Koca, sosyal medyada yaptığı paylaşımda Türkiye'de son 24 saatte 867 coronavirüs vakası tespit edildiğini, 24 kişinin de hayatını kaybettiğini duyurdu. Koca'nın açıkladığı verilere göre, Türkiye'deki vaka sayısı 166.422 y'e yükseldi, can kaybı ise 4.609 oldu.

03 Haziran 2020, Çarşamba 20:19 Son Güncelleme:
- A +
SON DAKİKA! Türkiye'de vaka sayısı kaç oldu? Fahrettin Koca corona virüsü salgınında yeni verileri açıkladı!

Son dakika haberi... Türkiye’de ilk vakası 11 Mart’ta açıklanan corona virüsü (Covid-19) salgınında son durumu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı.

Bugünkü vaka sayısının 867 olduğunu belirten Bakan Koca, 24 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bakan Koca’nın paylaştığı verilere göre, toplamda 2.155.349 test yapıldı. Toplam vaka sayısının 166.422 olduğu ifade edilirken toplam hayatını kaybeden kişi sayısının da 4.609 olduğu kaydedildi.

Koca, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

1 Haziran itibariyle yeni bir sürece girdik, bu sürece normalleşme süreci diyoruz. Ülkemizde nihai sonuca yaklaşacağımız bir hayat için planlı adımlarla ilerliyoruz. 1 Haziran itibariyle başta sağlık olmak üzere önemli bir süreçtir. Ülkemiz bu süreci az hasarla aşan nadir bir ülkedir, şartlardan az etkilenmiştir. Tedbirlere uymanın muntazam bir şekilde sürdürmek bu bakımdan da büyüktür. Halen sınırlı saatlerde sokağa çıkabilen büyüklerimiz, gençlerimiz ve çocuklarımıza karşı sorumluluğumuz var. Bu grup nüfusumuzun 30 milyonluk kısmını oluşturuyor. 6 Mayıs’ta yaptığım konuşmada birinci dönemi tamamladık demiştim.

Mücadelenin 2. dönemine girdiğimizi ifade etmiştim ve hastalığa karşı uyarıda bulunmuştum. Tedbirsiz davranmak, tehdidin bittiğini varsaymaktır. Devletimiz salgınla mücadelede imkanlarını seferber etti, adeta bugünler için sağlık altyapımızla, hastanelerimizle, yatak kapasitemiz, bilim insanlarımız ve çalışanlarımızla görülmemiş bir başarı elde ettik. Son vakanın tespit ve tedavisine kadar risk devam edecek. Kara görülmüştür, deniz durulmuş değildir.

Sokağa çıkma kısıtlaması daha çok, özellikle 15 ilimizde gerçekleşmişti. Önümüzdeki dönemde sokağa çıkma, hafta sonuyla ilgili şu an genel bir düşünce yok. Gerektiğinde iller bazında gündeme gelebilir


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...