Son dakika! Trabzonspor'dan "harcama limitleri" için açıklama!

Trabzonspor, Türkiye Futbol Federasyonu'nun belirlediği harcama limitlerinin esnetilmesine yönelik söylemlere resmi sitesi üzerinden yaptığı bir açıklama ile tepki gösterdi.

10 Ocak 2020, Cuma 19:26 Son Güncelleme:
- A +
Son dakika! Trabzonspor'dan 'harcama limitleri' için açıklama!

Trabzonspor, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenen harcama limitlerinin esnetilmesine yönelik söylemlere resmi sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile tepki gösterdi. 

Daha önce limitlerin artırılmasına karşı çıkan Bordo-Mavililer, esnetilmesi konusunda da sert bir tutum sergiledi. 

İşte kulüp tarafından yapılan açıklama:

"Kulübümüz, kuruluşundan bugüne kadar her zaman hukukun, adaletin ve kuralların tarafında olmuş ve herkes için bu değerleri savunmuştur. Trabzonspor Kulübü olarak hiçbir zaman kendimiz için istemediğimizi bir başkası için de istemedik.

Bu doğrultuda; kamuoyunda “harcama limitleri” olarak bilinen uygulama ile ilgili görüşümüzün de duruşumuzun da aynı değerlerin çerçevesinde olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Nasıl ki limitlerin %30’dan 40’a çıkartılmasına prensip gereği itiraz ettiysek yine son günlerde konuşulan “harcama limitlerinin esnetilmesi”ne yönelik girişim ve söylemlere de aynı sebepten dolayı şiddetle karşı çıkıyoruz!

Türkiye Futbol Federasyonu ve kurullarının kendi koydukları ve tüm futbol ailesinin sezon başında kabul ettiği kurallardan ve bu kuralların edimlerinden asla taviz vermeyeceğine olan inancımız tamdır. Bu vesile ile “harcama limitlerinin esnetilmesi” konusunda yaşanan süreci yakinen takip ettiğimizi ve herhangi bir kuraldışılığa kesinlikle izin vermeyeceğimizi kamuoyuyla paylaşırız.

Saygılarımızla"

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...