Son dakika: Trabzonspor Mikel için açıklama yaptı

Son dakika haberi: Trabzonspor, Obi Mikel'in açıklamalarına yanıt verdi. Açıklamada, 'Mikel'in kulübümüze ilişkin iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Trabzonspor Kulübü olarak biz kısa zaman içinde Covid-19'a karşı tüm tedbirlerimizi aldık' ifadesi kullanıldı.

20 Mart 2020, Cuma 15:53 Son Güncelleme:
- A +
Son dakika: Trabzonspor Mikel için açıklama yaptı

Trabzonspor, bordo mavili kulüpten ayrılan Nijeryalı futbolcu Obi Mikel'in yaptığı açıklamalara yanıt verdi. Karadeniz ekibi, "Mikel'in kulübümüze ilişkin iddiası gerçeği yansıtmamaktadır" ifadelerini kullandı.

Açıklama şöyle: "Mikel'in kulübümüze ilişkin iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Trabzonspor Kulübü olarak biz kısa zaman içinde Covid-19'a karşı tüm tedbirlerimizi aldık. Sağlık Bakanlığı'nın vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda, kulübümüzün sağlık kurulu futbolcularımıza bilgilendirme yaptı. Tesisler, sahalar ve stadyumumuz dezenfekte edildi. Tesislere futbolcuların kendi misafirleri dahil olmak üzere giriş çıkışlara kısıtlamalar getirildi. Personelimiz de sosyal mesafelendirme anlayışına paralel olarak evden çalışmaya başlatıldı."

'Futbolcumuz gitmeyi tercih etti'

"Tüm bu tedbirler ve sağduyu çağrılarına rağmen Mikel, İngiltere’ye ailesinin yanına gitmek istediğini beyan ettiğinde ise, kendisine olası uluslararası uçuş kısıtlamalarından dolayı geri dönemeyeceği bildirilmiştir. Türkiye’de liglerin ertelenmesini bekleyen tüm futbolcular ve biz futbol ailesi mensupları gibi, soğukkanlı ve sağduyulu olmasını beklediğimiz futbolcumuz maalesef kendisi gitmeyi tercih etmiştir. Menajeri bu duruma bizzat şahittir. Bu durumda alınan ortak kararla yollarımızı ayırmak mecburiyetinde kaldık."YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...