SON DAKİKA! TFF'den flaş Alexander Sörloth açıklaması

Son dakika haberi: Gençlerbirliği sınavında Baiano’yu yüzünden iten Alexander Sörloth’a, PFDK 2 maç ceza vermişti. Yönetim ‘tahrik’ unsurunun bulunması nedeniyle karara itiraz etmişti. Tahkim Kurulu, cezayı 1 maça indirdi. Norveçli yıldız, Sivas karşısında sahada olacak

14 Şubat 2020, Cuma 20:17 Son Güncelleme:
- A +
SON DAKİKA! TFF'den flaş Alexander Sörloth açıklaması

Ligde son oynanan Gençlerbirliği karşılaşmasının 90+2. dakikasında Fabricio Baiano’nun sert müdahaleleri sonrasında rakibini yüzünden ittiren Alexander Sörloth kırmızı kartla oyun dışında kalmıştı. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Norveçli oyuncuya 2 maç men cezası vermişti. Ancak Bordo-Mavili yönetim, ‘tahrik’ unsurunun bulunması nedeniyle karara itiraz etmişti.

Trabzonspor, Tahkim Kurulu’na giderken, yetkililer olağanüstü toplandı. Başkan Ahmet Ağaoğlu, yönetici Lermi Zorer ve Alexander Sörloth’un hazır bulunduğu toplantıda, Bordo-Mavililer savunmasını sundu. Oybirliği ile karar verildi.

Sivasspor maçında sahada olacak

Akşam saatlerinde ise kararı TFF duyurdu. Yapılan açıklamada, “PFDK tarafından verilen 2 resmi müsabakadan men ve 8 bin 500 TL para cezasının; tahrikin derecesi, futbolcunun aldığı darbelerin ağırlığı dikkate alındığında, FDT’nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle; 1 resmi müsabakadan men ve 4 bin 500 TL para cezası şeklinde düzeltilmesine oybirliği ile karar verilmiştir” denildi. Bir maçlık cezasını kupadaki B.B. Erzurumspor karşısında çeken Sörloth, pazar günü oynanacak Sivasspor maçında sahada olacak.

Duruşmaya bizzat katıldı!

Trabzonspor yıldızı Alexander Sörloth idmana katılmayarak, Tahkim Kurulu’nun duruşmasına katıldı. Norveçli futbolcuya, Başkan Ahmet Ağaoğlu ve yönetici Lermi Zorer eşlik etti. Yıldız oyuncunun, yetkililere bizzat savunmasını verdiği ve cezanın düşürülmesini talep ettiği kaydedildi. Bordo-Mavililer’in yoğun itirazları kabul edildi ve ceza 1 maça indi. O cezasını da perşembe günü kupadaki Erzurum maçında çeken Sörloth’un, Sivas karşısında oynamasına bir engel kalmadı.

TFF'den yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Tic. A.Ş.'nin futbolcusu Alexander Sorloth ile ilgili PFDK'nın 13.02.2020 tarihli E.2019-2020/622 K.2019-2020/713 sayılı kararına itirazı incelendi. Duruşma için tayin edilen,14.02.2020 Cuma günü saat 17:30'da Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Tic. A.Ş.'nin futbolcusu Alexander SORLOTH, Kulüp Başkanı Ahmet Ali AĞAOĞLU, Kulüp yönetim kurulu üyesi ve vekili Av. Eda LERMİ ZORER'in hazır olduğu görüldü, sözlü beyanları alındı. Yapılan müzakere neticesinde;

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Tic. A.Ş.'nin futbolcusu Alexander Sorloth'un rakip takım futbolcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle FTD'nin 43 ve 35/4. maddeleri uyarınca PFDK tarafından verilen 2 resmi müsabakadan men ve 8.500,00 TL para cezasının; tahrikin derecesi, futbolcunun aldığı darbelerin ağırlığı dikkate alındığında, FDT'nin 12.maddesinin uygulanması suretiyle; 1 resmi müsabakadan men ve 4.500,00 TL para cezası şeklinde düzeltilmesine oybirliği ile, karar verilmiştir."

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...