MENÜ

Son dakika | RTÜK'ten Netflix ve Amazon Prime Video açıklaması

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, internet üzerinden yayıncılık yapan Netflix ve Amazon Prime Video'nun yerli örnekler gibi yükümlülüklerini yerine getirerek lisans aldığını açıkladı.

05 Kasım 2020, Perşembe 15:23 Son Güncelleme:
- A +
Son dakika | RTÜK'ten Netflix ve Amazon Prime Video açıklaması

Son dakika açıklamasında bulunan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, internet üzerinden yayıncılık yapan Netflix ve Amazon Prime Video'nun yerli örnekler gibi yükümlülüklerini yerine getirerek lisans aldığını açıkladı. 

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin: İnternet üzerinden isteğe bağlı yayıncılık yapan uluslararası platformlar NETFLIX ve Amazon Prime Video tıpkı yerli örnekleri gibi yükümlülüklerini yerine getirerek RTÜK'ten lisans aldı. Hayırlı olsun.

Şahin daha önceki açıklamalarında "Netflix ile ilişkilerimiz iyi. Son dönemde bütün uyarılarımızı dikkate aldılar. Nihayetinde ticari bir kuruluş. Türkiye'den kar ederken, regülasyon kurumuyla kötü olmak istemezler. Bizim onlardan milli ve manevi değerlerimize saygı ya da milli güvenliğe ilişkin taleplerimizin olması doğaldır." ifadelerini kullanmıştı.

Resmi Gazete’de 1 Ağustos 2019 tarihinde yayımlanan Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkında Yönetmeliğin yürürlük tarihinden itibaren bir ay içerisinde Netflix ve benzeri platformların RTÜK’e lisans başvurusu yapması gerekiyordu.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...