MENÜ

Son dakika | ÖSYM DGS ek yerleştirme sonuçlarını açıkladı!

Binlerce öğrencinin merakla beklediği haberi ÖSYM açıkladı. 2020 DGS ek tercih yerleştirme sonuçları belli oldu. Açıklamayı ÖSYM twitter hesabından yaptı. DGS ek tercih sonuçları açıklandı mı, nasıl sorgulanır? Gibi soruların cevapları ve tüm detaylar haberimizde...

19 Kasım 2020, Perşembe 16:13 Son Güncelleme:
- A +
Son dakika | ÖSYM DGS ek yerleştirme sonuçlarını açıkladı!

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, "5-11 Kasım tarihleri arasında tercihlerini aldığımız 2020-DGS ek yerleştirme sonuçları açıklanmıştır." ifadelerini kullandı. Binlerce öğrencinin merakla beklediği haberi ÖSYM açıkladı. 2020 DGS ek tercih yerleştirme sonuçları belli oldu. Açıklamayı ÖSYM twitter hesabından yaptı. DGS ek tercih sonuçları açıklandı mı, nasıl sorgulanır? Gibi soruların cevapları ve tüm detaylar haberimizde...

DGS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

05 - 11 Kasım 2020 tarihleri arasında tercihleri alınan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) ek yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına 19 Kasım 2020 tarihinde 16.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 23-27 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayitadresi üzerinden 21-25 Kasım 2020 saat 23:59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir.

E-kayıt işlemlerini başarıyla tamamlayan adayların, yerleştirildikleri üniversitelerin web sitelerinde duyurulacak olan tarihlerde yapılacak ders kayıt işlemleri için üniversitelerine giderek kendilerinden istenen belgeleri yetkililere sunmaları gerekmektedir.

Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

Ek yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek'te sunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...