MENÜ

SON DAKİKA! Nihat Özdemir açıkladı: Liglerin başlaması için kulüplerle anlaştık

Son dakika haberi... Türkiye Futbol Federasyonu ile Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı, saat 14.00'te video konferans aracılığıyla toplantı yaptı. Yaklaşık 4 saat süren zirvenin ardından açıklamalarda bulunan TFF Başkanı Nihat Özdemir, liglerin 12 Haziran’da başlaması için tüm kulüplerle anlaştıklarını belirtti. 7 kulübün bu sezon ligden düşme olmaması için başvuru yaptıklarını ifade eden Özdemir, konuyu incelemeye aldıklarını dile getirdi.

20 Mayıs 2020, Çarşamba 17:57 Son Güncelleme:
- A +
SON DAKİKA! Nihat Özdemir açıkladı: Liglerin başlaması için kulüplerle anlaştık

Son dakika haberi... Türkiye Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği bugün bir araya geldi. Saat 14.00’te video konferans yöntemiyle yapılan zirve yaklaşık 4 saat sürdü. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Nihat Özdemir, 18 kulübün tamamının desteği ile liglerin 12 Haziran'da başlaması için anlaştıklarını açıkladı.'Bu sezon düşme olmaması için bize başvuruldu'

7 kulübün bu sezon ligden düşme olmaması ve önümüzdeki sezon ligin 21 takımla oynanması konusunda başvuru yaptığını dile getiren Özdemir, ''7 kulüp önümüzdeki sezon 21 takımla oynanması yönünde talepte bulundu. Bu sezon düşme olmaması için bize başvuruldu. Bunu değerlendireceğiz.'' diye konuştu.

'Elimizden gelen her şeyi yapacağız'

Tüm kulüplerle hemfikir olduklarının altını çizen deneyimli futbol adamı, ''Herhangi bir sporcumuz ve futbol adamımızın virüse yakalanmaması için gereken her şeyi yapacağız. Ligleri oynayarak sonlandırmak için elimizden gelen her şeyi yapma konusunda kulüplerimiz ile hemfikir olduk.'' ifadelerini kullandı.

'Maddi olarak kulüplerimizi sarsmış durumda, ortak hareket etmemiz şart'

Nihat Özdemir'in ardından söz alan Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil, "TFF ile oyuncu değişikliğinin 5'e çıkarılması konusunu görüştük. Bu sezon kaldırılan U21 liginin gelecek sezon yeniden değerlendirmeye alınmasını da konuştuk. Pandemi süreci de maddi olarak kulüplerimizi sarsmış durumda, ortak hareket etmemiz şart." dedi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...