SON DAKİKA! MasterChef Türkiye şampiyon kim oldu?

MasterChef Türkiye 2019 şampiyon kim oldu? MasterChef şampiyon kim oldu? MasterChef şampiyon belli oldu mu? Bu sorunun yanıtı heyecanla bekleniyordu. Ekranların reyting rekorları kıran yarışmasında artık sona gelindi. MasterChef’te final bölümü öncesinde yarı finalde büyük heyecan yaşanmış ve Güzide yarışmaya veda etti. MasterChef şampiyonu, Alican ile Cemre arasında geçecek zorlu yarış sonrasında belli oldu. MasterChef birincisi kim oldu? MasterChef büyük ödül ne kadar? Masterchef 2019 ile ilgili detaylar haberimizde.

29 Aralık 2019, Pazar 18:58 Son Güncelleme:
- A +

MasterChef Türkiye 2019'da şampiyon belli oldu. MasterChef Türkiye'de bu gece final heyecanı yaşandı. Çok çekişmeli yarışmanın ardından yarışmayı kazanan belli oldu. MasterChef şampiyon kim oldu? MasterChef şampiyon belli oldu mu? sorularının yanıtını merak ediyor.

Ekranların sevilen yarışma programı MasterChef’te final heyecanı yaşanıyor. Büyük heyecanla takip edilen yarı finalde Cemre, Güzide ve Alican günün ilk yemeğinde verilen malzemelerle dilediği yemeği hazırlarken, ikinci yemekte yarışmacılar MasterChef’e ilk geldiklerinde yaptıkları yemeği tekrar yaptı. Günün son yemeğinde ise şefler yarışmacılardan hayatında önemli bir yer tutan yemeği yapmalarını istedi. 

Masterchef 2019 finale kimler kaldı?

4 ay önce 20 yarışmacı ile başlayan yarışmada Alican, Güzide ve Cemre yarı finale kaldı. Bu üç yarışmacı arasında zorlu bir mücadele yaşandı. 3 oyun sonrasında en düşük puanı alan Güzide, 2019 MasterChef Türkiye üçüncüsü olurken Cemre ile Alican, finalist olarak adlarını yazdırdılar. Bu akşam MasterChef şampiyonu, Alican ile Cemre arasında geçecek zorlu yarış sonrasında belli olacak. 

Masterchef 2019 şampiyon kim oldu?

Yarışmanın bu akşam yayınlanan yeni bölümünde Cemre ve Alican birinci olmak için yarıştı. Kazanan ise Cemre oldu.

Final etaplarının sürpriz ismi Güzide bu oyunda tepe taklak oldu. Çiğ etle şeflerin önüne giden Güzide en düşük puanları aldı. İlk etabın yıldızı Cemre oldu ve ilk kez şeflerden 9 alan isim oldu. Birinci etap sonunda Cemre Uyanık 24 puan, Alican Sabunsoy 20 puan, Güzide Mertcan ise 11 puan aldı. Birinci oyunda 11 puan alan Güzide ikinci oyunun başında ağlayarak içini döktü. Güzide hakkındaki zengin söylemlerine içerlemişti ve 'yanlış mesaj vereceksem birinci olmayayım' dedi. İkinci oyunda Güzide aradaki farkı biraz olsun kapattı. Oylama sonucu Cemre 47, Alican 40, Güzide 33 puana çıktı. Yarışmacılardan son yemek olarak kendilerini etkileyen bir yemek yapmaları istendi. Cemre Kore yemeği, Alican Adana'ya özgü bir yemek, Güzide ise ekmek dolması yaptı. Danilo şef Güzide'ye 7, Alican'a 9, Cemre'ye 7 puan verdi. Somer Şef ise Güzide'ye 7, Alican'a 9, Cemre'ye 8 puan verdi. Mehmet şef de Güzide'ye 7, Alican'a 8, Cemre'ye 7 puan verdi.

Masterchef Türkiye'de elenen isim Güzide Mertcan oldu. Güzide yarışmayı üçüncü olarak tamamladı. Finale kalan isimler ise Alican ve Cemre oldu. Cemre 69 puan, Alican 66 puan aldı. Güzide ise 54 puanla üçüncü oldu ve finalden elendi.

Masterchef ödülü ne kadar? 

Masterchef Türkiye'de geçen yıl büyük ödül 100 bin liraydı. 2019 yılı için henüz bir rakam telaffuz edilmiş değil. Masterchef kupası ile birlikte birinci olanın 100 bin lira alması bekleniyor. Masterchef'te bu sene ödül oyunlarında kazanan isimlere 10 bin lira para verilmişti.

MasterChef'i geçen sene kim kazandı?

MasterChef 2018’de finale kalan iki isim Kerem ve Uğur olmuştu. Yarışmacıların finalde gösterdikleri performans sonucu Uğur Kardeş 2018 yılının şampiyonu olmuş ve 100 bin TL değerindeki para ödülünün sahibi olmuştu.

Cemre Uyanık kimdir?

Cemre Uyanık, 1992 İstanbul doğumlu. Aslen Urfalı olan yarışmacı, MasterChef Türkiye'ye İstanbul'dan katılıyor. Özel bir üniversitenin aşçılık bölümünden mezun olan Cemre Uyanık, küçüklüğünden bu yana Uzak Doğu mutfağına ilgi duyuyor.

Denemeden hiçbir şeyin bilinemeyeceğini ifade eden Cemre Uyanık, MasterChef'e katılma nedeninin kendini deneyimlemek olduğunu söyledi.

MasterChef Türkiye'nin beşinci bölümünde Cemre Uyanık, yaptığı tatlıyla jüriyi ikna etti ve 14 yarışmacıdan biri olmaya hak kazandı.

Alican Sabunsoy kimdir?

Alican Sabunsoy, 5 Ocak 1991 Adana doğumlu. İlköğrenimini burada tamamlayan Alican Sabunsoy, sonrasında Mersin Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü kazanarak eğitimine devam etti. 

Mutfağa, Mersin Üniversitesi'nde tanıştığı bir şef aracılığıyla giren Sabunsoy, okulunun ikinci senesinde çalışmaya başladığını ve mutfağın büyülü dünyasından etkilenerek içindeki mutfak sevgisiyle eğitimini yarıda bırakıp yoluna aşçı olarak devam ettiğini belirtiyor. 

Kendine bir şeyler katmak adına sık sık farklı mutfaklarda farklı deneyimler yaşayan Alican Sabunsoy, son olarak Adana'da şefliğini de yaptığı Uzak Doğu restoranından ayrılarak İstanbul'a taşındı. 

Alican Sabunsoy, bu akşam MasterChef Türkiye'de şampiyon olmak için mücadele edecek

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...