SON DAKİKA | İtalya'dan futbola devam kararı

Son dakika gelişmesi... İtalya Futbol Federasyonu'nun liglerin kaderini belirleyecek toplantısı sonuçlandı. Alınan kararlara göre, Serie A, Serie B ve Serie C futbol liglerinin, 20 Ağustos’ta sona ereceğini bildirildi. Ayrıca, tüm amatör futbol şampiyonalarının da tamamen durdurulduğu ifade edildi.

20 Mayıs 2020, Çarşamba 17:05 Son Güncelleme:
- A +
SON DAKİKA | İtalya'dan futbola devam kararı

İtalya Futbol Federasyonu, liglerin yeniden başlatılması ve sonuçlandırılması adına önemli kararların alınması beklenen toplantısına sona erdi.

İtalya Futbol Federasyonu, 2019-2020 futbol sezonunun en geç 31 Ağustos tarihine dek tamamlanması kararı aldı. Federasyon yönetim kurulu, ilgili muhatapların da katılımıyla ülkede yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla duran futbol sezonunun geleceğini ele aldı.

FIGC’ten yapılan açıklamada, liglere yeniden başlama arzusu dile getirilirken, birinci (Serie A), ikinci (Serie B) ve üçüncü (Serie C) futbol liglerinin, 20 Ağustos’ta sona ereceğini bildirildi.

Liglerin yeniden başlamasından önce Kovid-19 acil durumu sebebiyle bir kez daha durması halinde ise play-off/play-out ya da ligleri sonlandırmak gibi kararları federasyonun vereceği belirtildi.

Ayrıca, tüm amatör futbol şampiyonalarının da tamamen durdurulduğu ifade edildi.

1 Eylül 2020 yeni sezon

Federasyon, 2020-2021 futbol sezonunun başlangıcını da 1 Eylül 2020 olarak belirledi. İtalyan basınında çıkan bu konuya ilişkin haberlerde de liglerin 20 Ağustos’ta tamamlanması akabinde, 31 Ağustos’a kadar da İtalya Kupası maçlarının yapılacağı kaydedildi.


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...