MENÜ

Son dakika haberi! Başakşehir'den MHK hakkında flaş açıklama! İstifa çağrısı!

Süper Lig ekiplerinden Başakşehir, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ferhat Gündoğdu'nun geçtiğimiz günlerde yayıncı kuruluşa verdiği cevapların açıklayıcı olmadığını ve bazı sorulara yanıt vermediğini belirterek yeni sorular sorduğu bir açıklama yaptı.

11 Mart 2022, Cuma 15:09 Son Güncelleme:
- A +
Son dakika haberi! Başakşehir'den MHK hakkında flaş açıklama! İstifa çağrısı!

Merkez Hakem Kurulu'nun 13 hakemi görevden almasının ardından Süper Lig 'de kaos ortamı oluşmaya başladı. Flaş bir kararla yapılan bu görevden almalarla ilgili herkes açıklama beklerken, MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu, yayıncı kuruluşa çıkarak canlı yayında soruları yanıtladı. Ancak Gündoğdu'nun verdiği cevaplar kamuoyunu tatmin etmedi.

Konuyla ilgili Başakşehir bir açıklama yaptı. Süper Lig ekibi, MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu'nun açıklamalarını yetersiz bulurken, sorulan sorulara net cevap vermediğini belirtti. İstanbul ekibi ayrıca MHK Başkanı'na yeni sorular yöneltti.

İşte Başakşehir'den yapılan o açıklama:

Ligin bitmesine 10 hafta kala Süper Lig hakem listesinde yapılan değişiklikler ile sorularımızı daha önce paylaşmıştık. Merkez Hakem Kurulu Başkanı’nın katıldığı bir televizyon programında bilimsellikten ve kamuoyunu tatmin etmekten çok uzak açıklamaların haricinden herhangi bir cevap alamadık.

İlave sorularımız şunlardır:

  • Bu hafta oynanacak olan Başakşehir-Antalya maçına atanan bir hakem, onurlu bir duruş sergileyerek maçı iade etmiş midir?
  • Geçen hafta oynanmış olan Fenerbahçe -Trabzon maçında kırmızı kart gösterilen oyuncuya Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu 1 maç ceza vererek hakemin hatalı karar verdiğine kanaat getirmiş midir?
  • Bu kırmızı kartı gösteren hakem Zorbay Küçük listenizde görevlendirecek başka hakem kalmadığı için Başakşehir-Antalya maçına atanmış mıdır?

MHK’nin sezonun kalan haftaları için yapacağı atamalar ile ilgili soru işaretlerinin giderilmesi için bu soruların cevap bulması elzemdir. Bu soruların cevap bulmaması halinde MHK’nin acilen istifa etmesi gerekir, istifa etmemesi halinde ise kalan haftalarla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu ve MHK şaibe altında kalacaktır.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...