MENÜ

Son dakika GS haberi: Berkan Kutlu, Galatasaray'ı tercih etme sebebini açıkladı

Galatasaray'ın yeni transferi Berkan Kutlu, Sarı Kırmızılı ekibi tercih sebebini açıkladı. Kendisine Avrupa'dan da teklifler olduğunu belirten Berkan, ''Galatasaray gibi benim hayalimdeki takım kapıyı çaldığında sadece menajerime her gün soruyordum; oldu mu? diye. Olduğu anda da İstanbul’a geldim. Bugün çok mutluyum.” ifadelerini kullandı.

04 Ağustos 2021, Çarşamba 18:04 Son Güncelleme:
- A +
Son dakika GS haberi: Berkan Kutlu, Galatasaray'ı tercih etme sebebini açıkladı

Galatasaray 'ın Alanyaspor 'dan kadrosuna kattığını Berkan Kutlu, Sarı Kırmızılı ekibin UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu ilk ayak maçında St. Johnstone ile karşı karşıya geleceği maç öncesi açıklamalarda bulundu. Ülkemizde yaşanan yangın felaketi için ellerinden gelen ne varsa yapmaya hazır olduklarını ifade eden Berkan, “Türkiye’den veya Avrupa’dan transfer teklifi aldın mı?” sorusuna ise şu şekilde cevap verdi:

'Galatasaray hayalim ve hedefim daha da güçlenmişti'

“Ben hayatımın en güzel günlerini yaşıyorum ama ülkemizde de bildiğiniz üzere yangınlar var. Umarım her şey yakın zamanda düzelir. Bizim de elimizden gelen bir şey varsa yapmaya hazırız. Galatasaray’ı seçmemde çok faktör var ama Avrupa’dan da teklifler vardı bildiğiniz üzere. 2018 yılında bir anım var. Abimle birlikte hocayla fotoğraf çekilmek istemiştik. Hoca bizi kırmayıp 45 dakika benimle sohbet etmişti. Ben o zaman altyapı oyuncusuydum. O zaman da Galatasaray hayalim ve hedefim daha da güçlenmişti açıkçası. Çünkü hocanın o gün bir altyapı oyuncusuna verdiği değeri görünce çok mutlu oldum. Ona da buradan çok teşekkür etmek isterim. Ben altyapı oyuncusuydum, bana değer verdi ve hayatla ilgili konuştuk. Bugün buradayım çok mutluyum.”

'Elimden gelen her şeyi vereceğim'

Galatasaray ailesine katıldığı için çok farklı duygular yaşadığını ifade eden Berkan Kutlu, “Her şeyi karışık yaşıyorum ama ben profesyonel oyuncuyum ve kendimi en iyi şekilde maça hazır tutmaya çalışıyorum. Hocamız da zaten gerekli teknik ve taktik bilgileri bize iletti. Yarın için de elimden gelen her şeyi vereceğim. Bu ilk günden itibaren Galatasaray formasıyla böyleydi ve son güne kadar da böyle kalacak.” dedi. 

'Çok heyecanlandım'

Galatasaray’a transfer sürecini değerlendiren genç oyuncu, “Benim açıkçası çok bilgim yok. Sadece menajerimle konuştuğumda Galatasaray seninle ilgileniyor dedi. O zaman tabii çok heyecanlandım. Çünkü Galatasaray gibi benim hayalimdeki takım kapıyı çaldığında sadece menajerime her gün soruyordum; oldu mu? diye. Olduğu anda da İstanbul’a geldim. Bugün çok mutluyum.” ifadelerini kullandı. 

'Hocam nerede görev verirse ben elimden geleni vereceğim'

Berkan Kutlu, “6 numarada mı, 8 numarada mı oynamak seni daha mutlu eder?” sorusuna ise, “Hocamız burada. Hocam bana nerede görev verirse ben elimden geleni vereceğim. Bence hocaya yöneltmek lazım o soruyu.” şeklinde cevap verdi.

'Felipe Melo beni çok etkilemişti'

Galatasaray’da Felipe Melo’yu idol olarak gördüğünü belirten 23 yaşındaki orta saha, “İsviçre’de milli takım altyapısındayken bir ödev verilmişti bize. Model çizme gibi bir ödevimiz vardı. Ben de o zaman Galatasaray’da çok modelim oldu seneler boyunca ama Felipe Melo beni çok etkilemişti ve ben onu çizmiştim. Bu yakın dönemde idol olarak Felipe Melo diyebilirim. İdollerle oynamak çok farklı bir duygu olur ama ben dediğim gibi kesinlikle Felipe Melo olmayacağım, ben Berkan Kutlu’yum. Buraya Berkan Kutlu olarak geldim.” şeklinde konuştu.” 

Berkan Kutlu, “Hocanın görev vermesi halinde yarın ilk resmi maçında oynayacaksın. Baskıya hazır mısın?” sorusuna ise şu şekilde yanıt verdi:

“Baskı bence bir ayrıcalıktır hayatta. Çünkü insanın baskı veya bir beklenti olmadığında hayatta bence çok hedefin olmadığı anlamına gelir. Hazır mıyım? Yarın göreceğiz ama ben çok çalışmaya devam edeceğim. Her gün inşallah üzerine koyarak devam etmek istiyorum.”

Berkan, son olarak kendisine yöneltilen “Galatasaray’da efsaneleşmiş bir futbolcu olmayı mı hedefliyorsun yoksa bundan sonra Avrupa’nın büyük liglerine transfer olan bir oyuncu olmayı mı tercih edersin?” sorusunu ise şöyle cevapladı:

“Hem transfer yapıp hem inşallah Galatasaray tarihini yazarız hep beraber. Ben şu an bunları çok düşünmedim. Günübirlik yaşıyorum. Yarının bize ne göstereceğini bilmiyoruz. Ben gün gün alıyorum ve her gün hem çok çalışarak hem burada olmam benim için bir şans. Galatasaray gibi çok büyük bir camiada olmak herkese nasip olmaz. Gün gün ilerleyelim ve sonunda zaman bize ne gösterecek hepimiz göreceğiz.”

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...