MENÜ

Son dakika! Galatasaray Rosier ile görüşüyor mu? Burak Elmas açıkladı!

Galatasaray Başkanı Burak Elmas'tan son dakika Valentin Rosier açıklaması geldi. Ahmet Nur Çebi'in iknasıyla Galatasaray'ın transferden çekildiği iddialarına yanıt veren ve Galatasaray'ın başka bir takımın ricasıyla hiçbir oyuncudan vazgeçmeyeceğini belirten Burak Elmas, ''Bizim için asıl olan Galatasaray. Başka bir takım ricasıyla transferden vazgeçmedik.'' dedi.

19 Temmuz 2021, Pazartesi 18:12 Son Güncelleme:
- A +
Son dakika! Galatasaray Rosier ile görüşüyor mu? Burak Elmas açıkladı!

Beşiktaş ile Galatasaray arasında Valentin Rosier savaşı yaşanıyor. Geçtiğimiz sezon 37 maçta 3 gol, 7 asistle oynayan ve Beşiktaş'ın vazgeçilmezi olan Rosier için Galatasaray'ın devreye girdiği, Sporting Lizbon'a anlaşmaya yakın olduğu gelen haberler arasında.

Transfer söylemleri güçlenirken Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin Galatasaray Başkanı Burak Elmas'tan transfer çekilmeleri için rica ettiği iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü. Konu ile ilgili basın toplantısında konuşan Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Galatasaray'ın başka bir takımın ricasıyla hiçbir oyuncudan vazgeçmeyeceğini belirtti.

Fransız sağ bek, geçtiğimiz sezon Beşiktaş'ta ortaya koyduğu etkili performansla adeta göz kamaştırdı ve futbol otoriteleri tarafından sezonun en iyi sağ beki olarak gösterildi.

Her oyuncuyla görüşebileceklerini söyleyen Elmas, Beşiktaş ile bu sezon Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşayan Fransız futbolcu Valentin Rosier ile ilgili bir soruya şu cevabı verdi:

"Her takım, arzu ettiği serbest oyuncuyla ve başka bir takım oyuncusuyla görüşebilir. Bu rekabetin gereğidir. İlk kez olmuyor. Geçen sene birçok kez bize oldu. Belli demeçler de verildi. Nezaket çerçevesinde yapmak önemli. Ahmet Nur Çebi, menajerlerin fiyat yükseltmesi konusundaki eleştirisi haklı. Orada dikkatli davranmamız konusunda hassasiyeti var. Bütçeler belli, limitler belli. Kimin ne yapabileceği belli. Kendi şartlarımız uyarsa görüşmeye devam edeceğiz.''

'Başka bir takım ricasıyla transferden vazgeçmedik'

''Göreve geldiğimizden beri kulüplerle şeffaf ilişkimiz var. Galatasaray’ın yapması gerekenlerden ödün vermeyeceğiz. Bizim için asıl olan Galatasaray. Başka bir takım ricasıyla transferden vazgeçmedik. Oyuncunun buraya gelmek istemesi, karakterinin Galatasaray’a uyumlu olması gibi önemli faktörler var. Her oyuncuda buna bakıyoruz. Başka bir takım ricasıyla vazgeçmeyiz. O zaman haksız rekabet olur."


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...