MENÜ

Son dakika Galatasaray haberi! Sarı kırmızılılarda seçim yarışı: Ünal Aysal, Dursun Özbek ve Burak Elmas

30 Nisan’daki seçimin iptal olmasıyla yeniden adaylık hakkı kazanan Elmas, güçlü bir liste kurabilirse 11 Haziran’daki seçime girecek. Camiada önemli bir kesim eski başkan Özbek’in de aday olmasını istiyor. Aday olmayı düşündüğü ileri sürülen Aysal ise iddiayı yalanladı

11 Mayıs 2022, Çarşamba 08:38 Son Güncelleme:
- A +
Son dakika Galatasaray haberi! Sarı kırmızılılarda seçim yarışı: Ünal Aysal, Dursun Özbek ve Burak Elmas

Galatasaray Kulübü’nde 11 Haziran’da yapılacak Olağanüstü Seçimli Genel Kurul öncesinde kulisler iyice hareketlendi. Mahkeme kararıyla iptal edilen 30 Nisan’daki seçimde başkanlığa aday olan ve bu düşüncelerinden vazgeçmeyen Eşref Hamamcıoğlu ile Metin Öztürk’ün ardından iki önemli ismin daha aday olması gündeme geldi.

Özbek düşünme safhasında 

Camiada adaylık için öne çıkan üçüncü isim, eski başkanlardan Dursun Özbek oldu. Özbek’i yeniden başkan olarak görmek isteyenlerin sayısı bir hayli fazla. Camianın önde gelen isimleri bu hafta içinde Özbek’le görüşerek, Eşref Hamamcıoğlu ile birleşmesini talep edecek. Şu anda adaylığa soğuk bakan Dursun Özbek, bu konudaki kesin kararını birkaç gün içinde verecek.

Aysal aday olmayacak 

Kulislerde bir başka eski başkan, Ünal Aysal’ın da göreve talip olmayı düşündüğü iddiası ortaya atıldı. Aysal’ın, başkanlığı döneminde birlikte çalıştığı eski yöneticilerle yemekte bir araya gelmesi bu yöndeki iddiaları güçlendirirken, Hürriyet’in aldığı bilgilere göre Aysal’ın şu dönemde aday olmak gibi bir düşüncesi kesinlikle yok.

Elmas liste çalışmasında 

Gözlerin çevrildiği bir başka isim ise mevcut başkan Burak Elmas. Aday olup olmama konusunda henüz karar veremeyen Elmas, yeni bir yönetim kurulu listesi kurmak için çalışmalarını sürdürdü. Elmas’ın, güçlü bir liste oluşturabilmesi halinde yeniden aday olacağı öğrenildi. Başkan adayları listelerini 20 Mayıs Cuma günü bildirecek. (Hürriyet)

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...