MENÜ

Son dakika | FIFA'dan Ukrayna ve Rusya'daki yabancı oyunculara ilişkin flaş karar!

Son dakika haberi... FIFA, yaptığı açıklamayla Ukrayna ve Rusya futbol federasyonuna bağlı kulüplerdeki yabancı oyunculara sözleşmelerini 30 Haziran 2023'e kadar askıya alma hakkını tanıdı.

21 Haziran 2022, Salı 13:34 Son Güncelleme:
- A +
Son dakika | FIFA'dan Ukrayna ve Rusya'daki yabancı oyunculara ilişkin flaş karar!

FIFA, Ukrayna'daki savaştan etkilenen oyuncular, kulüpler ve antrenörler için flaş bir karara imza attı. Oyuncuların Statüleri ve Transferlerine İlişkin Yönetmelik'te geçici istihdam kurallarında genişlemeye gidildi. 

FIFA'nın açıkladığı karar şu şekilde:

"Ukrayna ve Rusya federasyonlarına bağlı kulüpler, 30 Haziran'a kadar yabancı oyuncular ve antrenörler ile karşılıklı anlaşma sağlayamazsa bu oyuncular ve antrenörler sözleşmelerini 30 Haziran 2023'e kadar askıya alma hakkına sahip olacaklar"


FIFA'nın aldığı karar Fenerbahçe 'nin Şampiyonlar Ligi 2. Eleme Turu'ndaki rakibi Dinamo Kiev gibi birçok Ukrayna ve Rus kulübünde değişimler yaratabilecek. Bu yönde bir gelişme beklenmese de kağıt üzerinde Dinamo Kiev'in yabancı teknik direktörü konumundaki Mircea Lucescu'nun takımdaki sözleşmesini askıya alma şansı bulunuyor. Nitekim Fenerbahçe'nin Shakhtar'dan kadrosuna katmak istediği Lassina Traore de benzer bir imkana ulaşmış durumda. 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...