MENÜ

Son dakika Fenerbahçe haberi: Vitor Pereira geldiği gibi iletti! Caner Erkin'in kadro dışı sebebi...

Fenerbahçe son dakika haberi... Sarı Lacivertli ekibin Portekizli teknik patronu Vitor Pereira'nın geldiği ilk hafta yönetime Caner Erkin'i takımda düşünmediğini ilettiği öğrenildi. Milli oyuncunun sistemine uymadığını belirten Pereira'nın bu yüzden Caner’e hazırlık maçlarında az süre verdiği ortaya çıktı.

04 Ağustos 2021, Çarşamba 20:03 Son Güncelleme:
- A +
Son dakika Fenerbahçe haberi: Vitor Pereira geldiği gibi iletti! Caner Erkin'in kadro dışı sebebi...

Fenerbahçe 'de yeni öncesi önce kadro yapılanması devam ederken sürpriz bir gelişme yaşandı. Vitor Pereira; Kemal Ademi, Sadık Çiftpınar, Mame Thiam ve Oğuz Kağan Güçtekin'in ardından Sinan Gümüş ve Caner Erkin'i de kadro dışı bıraktı. Özellikle Caner Erkin'in gözden çıkarılması Fenerbahçeli taraftarlar tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Olayın iç yüzüne Fanatik ulaştı. Portekizli teknik adam Vitor Pereira'nın geldiği ilk hafta Caner Erkin'i kadroda düşünmediği ve bu sebebini yönetime açıkladığı öğrenildi.

'Caner sistemime uymuyor'

32 yaşındaki sol bekin sistemine uymadığını vurgulayan Pereira'nın yönetime, “Caner planlarımda yok. Bu kararım kişisel değil. Caner sistemime uymuyor.” dediği öğrenildi. Pereira’nın bu yüzden Caner’e hazırlık maçlarında az süre verdiği ortaya çıktı.

Hızlı kanat beki istiyor

3-4-2-1 olarak belirlediği sistemine çok inanan Pereria, o bölgeye hızlı bir kanat beki istiyor. Novak'la beraber yapılacak yeni transferle o bölgede elinin rahat olacağını düşünen Portekizli hocanın bu nedenle Caner'i ilk günden beri takımda düşünmediği gelen haberler arasında.

Pereira'nın ilk döneminde tartıştılar

Vitor Pereira’nın Fenerbahçe’deki ilk dönemi olan 2015-16 sezonunda, Galatasaray derbisi öncesi Caner Erkin ile Portekizli teknik adam arasında tartışma yaşanmıştı. Kadroda olmadığını öğrenince hocasına sert tepki gösteren Caner, o dönemde de kadro dışı bırakılmış, sezon sonunda ise takımdan ayrılmıştı.

Önceki dönem tartışma yaşayan ikili, Pereira'nın ikinci döneminin ilk gününde bir araya gelmiş ve tecrübeli teknik adamın, Caner ile arasındaki buzları erittiği görülmüştü.

Çağrı Davran / FANATİK ÖZELYORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...