MENÜ

Son dakika | Fenerbahçe haberi: UEFA'dan Dinamo Kiev maçı cezası!

Son dakika haberi... UEFA, İstanbul'da oynanan Dinamo Kiev maçında yaşananlar nedeniyle Fenerbahçe'ye verilen cezayı açıkladı.

05 Ağustos 2022, Cuma 19:43 Son Güncelleme:
- A +
Son dakika | Fenerbahçe haberi: UEFA'dan Dinamo Kiev maçı cezası!

Şampiyonlar Ligi İkinci Eleme Turu'nda İstanbul'da oynanan Fenerbahçe - Dinamo Kiev maçında yaşananların cezası belli oldu. UEFA Disiplin Kurulu, Fenerbahçe'ye verilen cezayı açıkladı. 

Buna göre Fenerbahçe, 1 maç kısmî seyircisiz oynama (minimum 5000 koltuk) ve 50 bin Euro para cezası aldı. Uygunsuz davranıştan uyarı verildiğinin de belirtildiği metinde ceza için gerekçe olarak ise sahaya yabancı madde atılması, saldırgan tarzda kışkırtıcı bir mesajın iletilmesi ve yasadışı ihlaller gösterildi. Fenerbahçe ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada söz konusu kısmi stadyum kapama cezasının bugünden geçerli olmak üzere 2 yıl süre için denetime tabi şekilde ertelendiğini belirtti. 

Fenerbahçe'den konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:

"Fenerbahçemiz ile Dinamo Kiev arasında sahamızda oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme maçı esnasında rakip takımın golünden sonra tribünlerimizin bir bölümünden duyulan; kulübümüzü temsil etmeyen ve kulübümüzün kurumsal duruşunu yansıtmayan bir söyleme karşı UEFA tarafından başlatılan soruşturmanın kararı açıklanmıştır.

Bu doğrultuda;

Sahaya yabancı madde atılması ve kışkırtıcı nitelikte bulunan tezahürat nedeniyle 50.000 Euro para cezası ile Kulübümüzün ev sahibi Kulüp olarak oynayacağı bir sonraki müsabakada uygulanmak üzere en az 5000 koltuktan oluşan kısmi stadyum kapama cezası verilmiş olup, söz konusu kısmi stadyum kapama cezası bugünden geçerli olmak üzere 2 yıl süre için denetime tabi şekilde ertelenmiştir" 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...