Son dakika! Federasyon Başkanı Geoff Smedley hayatını kaybetti

Corona virüsde son dakika gelişmesi... Dünya Down Sendromlular Spor Federasyonu Başkanı Geoff Smedley, corona virüs sebebiyle hayatını kaybetti.

28 Mart 2020, Cumartesi 12:56 Son Güncelleme:
- A +
Son dakika! Federasyon Başkanı Geoff Smedley hayatını kaybetti

Corona virüs haberlerinde son dakika... Dünyayı etkisi altına alan corona virüs spor dünyasında da bir çok kişinin hayatına mal olmaya devam ediyor. Son olarak gelen bilgilere göre Dünya Down Sendromlular Spor Federasyonu Başkanı Geoff Smedley, corona virüs sebebiyle hayatını kaybetti.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonundan yapılan açıklamada, "Dünya Down Sendromlular Spor Federasyonu Başkanı, INAS Avrupa Eski Başkanı Geoff Smedley, yaklaşık iki hafta önce koronavirüse yakalanmıştı. İngiltere'de yaşayan Smedley dün gece yaşam savaşını kaybederek vefat etti." denildi.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, Smedley'in hayatını kaybetmesi dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı. Aydın, başsağlığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Dünya Down Sendromlular Spor Federasyonu Başkanı, INAS Avrupa Eski Başkanı Türk dostu değerli arkadaşımız Geoff Smedley'i kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Merhuma Allah'tan rahmet ailesi ve sevenlerine başsağlığı dilerim. 2020 Trisome Oyunları'nın ülkemizde düzenlenmesi için çok çaba harcadı, iyi bir Türk dostuydu. Hayatını özel sporculara adamış sevgili dostum Geoff'in hayallerinin gerçekleşmesi için yılmadan çalışacağız. Çok emek verdiğimiz 2020 Trisome Oyunları'nı 19-26 Ekim 2020 tarihlerinde Geoff Smedley'in anısına en ihtişamlı şekilde organize edeceğiz. Dünyadaki tüm özel sporcular ailemize başsağlığı ve üzüntülerini iletiyorum."

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...